Nedělní finále ETCC bude na krev, ukázalo volné testování

06.10.2017 17:41

Jen velmi nepatrné rozdíly v dosažených časech přineslo páteční volné testování účastníků evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC), který pod názvem The Most Grand Finale hostí v premiéře o víkendu 7. a 8. října mostecký autodrom. Ukázalo se tak, že dva nedělní závody, které rozhodnou o letošním šampionovi, budou více než napínavé. Ve hře o titul jsou totiž hned čtyři jezdci, přičemž průběžné pořadí startovního pole vede domácí Petr Fulín se Seatem Leon Cup Racer.

„Výsledky testování nelze přeceňovat. Už od čtvrtka se ukazuje, že špička v ETCC je velmi vyrovnaná. I když mám výhodu domácího prostředí, největší konkurenti se zlepšují každým kolem. Srovnali jsme se za sebe v nejlepším zajetém kole do jedné vteřiny. Zase to bude napínavé až do konce,“ shrnulo české želízko v ohni své pocity.

Fulín připustil, že ani vyvrcholení sezony před domácím publikem na klidu nepřidá. „Jsem samozřejmě pod tlakem, očekáváme na 1 200 fanoušků v ochozech. Trochu starosti mi dělá místní extrémně větrné počasí. V neděli navíc předpovídají déšť. Normálně mi závodění na mokru nevadí, pokud se ale přidají prudké poryvy větru, nebo nepředvídatelné výkyvy počasí, nebudu nadšený. Když má být ošklivo, ať je ošklivo po celý závod,“ doplnil.

Fulín drží třináctibodový, respektive patnáctibodový náskok před třemi největšími rivaly, jimiž jsou Švýcar Christjohannes Schreiber, Maďar Norbert Nagy a Igor Stefanovski z Makedonie. V případě, že by nikdo z nich ani v jednom ze závodů či kvalifikaci nebodoval, má ještě teoretickou šanci na titul i zkušený matador Peter Rikli ze Švýcarska.

V Mostě diváci uvidí i další české jezdce ve startovním poli ETCC, pro všechny je to nová zkušenost. Petr Čížek a Petr Fulín junior pilotují Seat Leon Cup Racer, teprve sedmnáctiletý Václav Nimč mladší se představí ve voze VW Golf TCR německého týmu Steibel Motorsport. A právě benjamínek ihned při volném testování příjemně překvapil šestým nejlepším časem. „S Golfem si už po pár trénincích sedíme, velmi dobře se ovládá. Čekal jsem, že to bude mnohem těžší, jsem z toho auta opravdu nadšený,“ pochvaloval si.

V Mostě má talentovaný mladý jezdec napilno. Bojuje totiž také o body v sérii Twingo Cup, která je součástí víkendu The Most Grand Finale. Diváci dále uvidí sérii Haigo ADAC, která zahrnuje souboje formulových i cestovních vozů bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a jízdu pravidelnosti FAS AČR. O vítězi v ní nerozhoduje pořadí v cíli. Tuzemští jezdci na továrních speciálech i ve vozech individuálních konstrukcí mají za úkol zajet pokud možno stejný čas ve dvou měřených kolech.

Víkend tedy slibuje napínavou a rozmanitou podívanou, organizátoři ji zpestří i bohatým doprovodným programem. Akrobatickou leteckou show se blýskne účastník prestižního seriálu Red Bull Air Race v kategorii Master Class Petr Kopfstein. Polední přestávku pak oživí koncert hudební skupiny Rock Slaves na cílové rovince či adrenalinová drift show. Spousta zábavy, her, soutěží či naučná stezka čeká také na nejmenší návštěvníky závodního víkendu.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři