Nepřízeň počasí přesouvá testování týmů ADAC GT Masters na později

15.03.2018 11:40

Týmy prestižního evropského šampionátu ADAC GT Masters přesunuly z důvodu avizovaného nepříznivého počasí testování techniky na mosteckém autodromu. Uskutečnit se mělo o tomto víkendu 17. a 18. března, o novém termínu se v současné době jedná. „Předpověď meteorologů uvádí po oba dny teploty pod bodem mrazu, pocitově to má být dokonce přes den až – 10 stupňů Celsia. Mohlo by i sněžit. Najdeme proto ve shodě s týmy nový termín, včas jej veřejnosti sdělíme,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters bude mít v Mostě českou premiéru o víkendu 27. až 29. dubna jako druhý závod letošní sezony. Diváci se vedle hlavního závodu, v němž se představí jezdci ve vozech GT3, mohou těšit na další tři vložené série: ADAC TCR, GT 4 Central European Cup a obnovený okruhový seriál Octavia Cup.

ADAC GT Masters vyvrcholí sobotním a nedělním hodinovým mistrovským závodem. V autech se vystřídají dvoučlenné posádky pilotů. Na start se postaví speciály Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R Nismo GT3 nebo Porsche 911 GT3-R. Právě v Audi se představí český tým ISR Igora Salaquardy, který angažoval jako jezdce svého syna Filipa a Němce Franka Stipplera.

V seriálu závodů cestovních vozů ADAC TCR se objevuje i syn čtyřnásobného mistra světa v rally Juhy Kankkunena, Niko. V Mostě se fanoušci mohou těšit i na trojnásobného vítěze evropského poháru cestovního vozů ETCC Petra Fulína, se svým Seatem Cupra se zúčastní také úvodního závodu letošní sezony v německém Oscherslebenu. Na rozdíl od vozů GT jsou vozy TCR hodně limitované přísnými technickými předpisy. Souboje na dráze slibují dramatickou podívanou, na start se postaví na 40 aut.

Kategorie GT4 je určena výhradně pro amatérské závodníky (gentleman drivers), používající vozy v principu uplatnitelné v běžném provozu nebo pro víkendové jízdy na závodních okruzích.

Po loňské pauze se vrací týmy, jezdci i diváky oblíbený okruhový seriál vozů tuzemské provenience Octavia Cup. Díky srovnatelné technice jsou závody velmi vyrovnané.

Návštěvníci závodního víkendu nebudou ošizeni ani o zajímavý doprovodný program. Hlavní atrakci obstará letecká akrobatická show úspěšného účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class Petra Kopfsteina. Diváci se dále mohou těšit na autogramiádu jezdců či pit walk – účast na startovním roštu těsně před startem jednotlivých závodů. Chybět nebudou atrakce pro nejmenší se zázemím na dětském dopravním hřišti.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři