Nový asfaltový povrch pokryje další část závodního okruhu autodromu

20.09.2018 10:20

Na konci listopadu zahájí specializovaná firma práce na výměně asfaltového povrchu v další části velkého závodního okruhu v areálu mosteckého autodromu, který měří 4,212 kilometru. Výměna povrchu, který už nevyhovuje kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe, začala na přelomu let 2015 a 2016. Nový asfalt dosud pokryl úsek v délce 630 metrů, tvoří jej poslední dvě zatáčky před cílovou rovinkou.

Pracovníci firmy nejprve vyfrézují už nevyhovující a na řadě míst hrbolatý asfalt. „V první fázi se vymění asfalt v úseku od postu traťových komisařů č. 3  až po post č. 7, což zahrnuje 1,260 kilometru trati. Poté v závislosti na počasí a stavu podloží prvního úseku bychom rádi dokončili zbytek, tedy od postu č. 7 po post č. 12 v délce 1,140 kilometru, a to až k obnovenému úseku v roce 2016,“ upřesnil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.

 Upozornil, že práce si vyžádají uzavření okruhu. „Kdo se tedy nechce nechat připravit o plnohodnotný zážitek, měl by využít nabídky volných jízd zhruba do poloviny listopadu. Lze si domluvit i individuální termín, a to na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz,“ doplnil.

Na přelomu let 2018 a 2019 autodrom plánuje i vybudování nové splaškové kanalizace dle nejnovějších standardů odpadového hospodářství, nahrazující třicet let staré septiky a jímky. Součástí prací bude i výstavba nových záchytných jímek pro dešťovou vodu a případný nebezpečný odpad vytékající ze závodních strojů v paddocku, což zajistí mimo jiné eliminaci možných negativních dopadů na životní prostředí.

Investice si vyžádají zhruba 28 milionů korun. „Uhradíme je pomocí bankovních úvěrů a nebankovních půjček bez využití dotací ze státních nebo evropských fondů. Stavby a s nimi související opatření podléhají dozoru autorizovaných osob a státních orgánů,“ dodal výkonný ředitel.

Nezbytná obnova asfaltového povrchu dráhy i vybudování splaškové kanalizace jsou součástí plánované obnovy a modernizace areálu autodromu, které si v následujících letech vyžádají mezi 100 až 150 miliony korun.

„Dokončili jsme generální rekonstrukci servisních boxů, vybudovali galerii s výstavními prostory pro VIP hosty, administrativní budovy na polygonu i v paddocku mají novou omítku. Plánujeme výstavbu nové startovní věže a restaurace. V nedávné době jsme otevřeli pneuservis s rychloservisem a nabídkou kompletního vyčištění vozu a prodejem doplňkového sortimentu pro všechny motoristy, rekonstruovali jsme čerpací stanici pohonných hmot. Máme také překvapení pro milovníky jízd mimo konvenční cesty, tedy pro jezdce na čtyřkolkách, buggynách a offroadových vozidlech. Od modernizace areálu si slibujeme příchod další partnerů. Ambiciózním plánem je proto i vybudování hotelu přímo v našem areálu, což koresponduje se zvýšenou poptávkou po ubytování zákazníků,“ vyjmenoval Ivo Diviš.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít