Odstartovala další fáze rekonstrukce trati

18.11.2021 15:05

V pondělí 15. listopadu odstartovala na mosteckém okruhu další fáze rekonstrukce trati. Dotkne se zejména cílové rovinky, kterou čeká kompletně nový povrch, ale i bezpečnostních zón a dalších částí.

 

Aktuální etapa rekonstrukce trati je plánovaná minimálně na dva týdny. Za tuto dobu se vymění povrch cílové rovinky, včetně známé první šikany a několika desítek metrů navazujícího úseku. Na dalších místech se mění se také obrubníky, drenáže a rozšíření čeká i některé únikové a záchytné zóny.

 

Cílová rovinka prošla částečnou rekonstrukcí a výměnou povrchu už letos na jaře, kdy parametry okruhu musely naplnit náročné požadavky pro pořádání mistrovství světa superbiků, které se v Mostě jelo letos úplně poprvé. Výměnou asfaltu v celé délce cílové rovinky se dokončí poslední etapa rekonstrukce povrchu trati. Ta odstartovala už v roce 2015 a její dokončení znamená vyvrcholení dlouholetého úsilí a investic. Společně s pořádáním světových motoristických podniků se tak mostecký autodrom posouvá mezi evropskou první ligu.

 

Listopadovou etapou však rekonstrukce a investice do mosteckého okruhu nekončí a budou pokračovat i v příštích letech. Bez zajímavosti ani není, že v souladu s dlouhodobou strategií se pro rekonstrukci využívají převážně lokální dodavatelé tak, aby vynaložené investice zůstaly v mosteckém regionu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři