Okruh je průjezdný bez omezení, poslední dvě zatáčky s novým asfaltem a obrubníky

08.04.2016 13:42

Společnost AUTODROM MOST ukončila výměnu asfaltového povrchu velkého závodního okruhu v úseku posledních dvou zatáček před cílovou rovinkou. Práce, jež začaly loni v listopadu, zahrnovaly také osazení nových obrubníků a vybudování odvodu povrchové vody. „Podařilo se nám touto investicí splnit v předstihu nařízení inspektora evropské motocyklové federace FIM Europe,“ vysvětlil sportovní ředitel společnosti Michal Marek.

V úseku dlouhém 630 metrů dělníci vyměnili nevyhovující asfalt a vybudovali funkční odvodnění, aby dešťová voda rychleji odtékala z dráhy. Povrch byl už totiž velmi hrbolatý, někde bylo třeba nahradit původní asfalt z roku 1983. Na dráze bylo také mnoho asfaltových záplat. „Každá z nich byla jinak drsná, což mělo vliv na dosažené výkony jezdců, ale také na jejich bezpečnost,“ upozornil Michal Marek. Investice podle něj přinese i posun v kvalitě sportovních výkonů. Předpokládá, že po stavebních úpravách se okruh zrychlí.

Nejbližší akcí, kdy si zájemci z řad široké veřejnosti mohou užívat při volných jízdách závodní okruh bez omezení na plný plyn, bude v neděli 3. dubna The Most AUTOSHOW #3. Den otevřených dveří v areálu autodromu s bohatým doprovodným programem začíná v 09:00, končí v 17:00 hodin. Vstupné a parkovné je tradičně zdarma.

Nezbytná obnova části asfaltového povrchu dráhy a výměna obrubníků je součástí výrazných investic, které v následujících deseti letech společnost plánuje. Vyžádají si podle jejího generálního ředitele Jiřího Voloveckého mezi 100 až 150 miliony korun. Souvisejí zejména s inovací celého areálu.


Další články


Nejbližší akce

24.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
24.05. - 24.05. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
25.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
25.05. - 25.05. Kurzy Kurz pro řidiče FUN
26.05. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
27.05. AUTODROM AUTO KLUB SPORTOVNÍCH AUT
28.05. FREE AUTODROM AUTO/MOTO AUTODROM MOST-rezervace MOTO už není možná
30.05. AUTODROM MOTO RINGTRAINING GmbH
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít