Petr Fulín zůstává ve FIA ETCC už třetí sezonu u Seatu

09.05.2017 16:11

Dvojnásobný šampion a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC Petr Fulín zahájil v italské Monze novou sezonu opět se závodním vozem Seat Leon Cup Racer TCR. Novinkou je barevné provedení jeho speciálu. Finálový závod poháru FIA ETCC letos přivítá v premiéře mostecký autodrom.

Petr Fulín letos už ve třetí sezoně bojuje o nejvyšší příčky v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC s podporou českého importéra značky Seat. Jeho ambice jsou vysoké: v každém závodě bojovat o vítězství, překonávat všechny překážky a být nejlepší. Potvrdil to už při premiéře v Monze, kde první jízdu vyhrál a ve druhé po startu z osmé pozice dojel třetí za dvěma vozy Honda Civic týmu Švýcara Petera Rikliho, který také vloni byl jeho největším soupeřem. „Musím smeknout před výkony soupeřů, tentokrát jsme na ně v závodech ztráceli,“ zhodnotil oba závody Petr Fulín.

V sezoně 2017 Petr Fulín opět usedá za volant závodního vozu Seat Leon Cup Racer TCR v nových barvách, vycházejících z barevných schémat nových showroomů značky Seat. Jeho vůz pohání přeplňovaný motor 2,0 TSI o výkonu 243 kW (330 k) ve spojení s šestirychlostní převodovkou se sekvenčním řazením. Potřebám okruhových závodů jsou v porovnání se sériovou podobou tohoto vozu uzpůsobeny aerodynamické prvky, chlazení, výfuková soustava, výkonné brzdy s kotouči vpředu o průměru 378 mm a podvozek s nastavitelnou charakteristikou tlumičů. Stejně jako v předchozích letech vůz pro závodní nasazení připravuje zkušený tým Křenek Motorsport s podporou techniků Seat Sportu.

Kalendář ETCC pro rok 2017 zahrnuje celkem šest závodů, stejně jako v loňském roce. Pohár vyvrcholí závodem The Most Grand Finale, který se pojede 6. až 8. října v Mostě.

„Pro české fanoušky okruhových závodů je další skvělou zprávou, že se finálový závod ETCC 2017 uskuteční v České republice na mosteckém autodromu. Petr Fulín podával za volantem závodního vozu Seat Leon Cup Racer TCR v obou uplynulých sezonách, kdy mu titul unikl vždy jen o vlas, vynikající výkony. Věřím, že s podporou českého importéra značky Seat se Petrovi podaří na tyto vynikající výsledky navázat a napotřetí prolomit dosavadní smůlu. Za celý tým značky Seat Petru Fulínovi gratuluji k úspěšnému vstupu do nové sezony, která bude opět plná vyrovnaných a napínavých soubojů, jak potvrdily první letošní závody v Monze,“ uvedl ředitel divize Seat společnosti Porsche Česká republika Aleš Novák.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři