Porsche Sprint Challenge Central Europe vyvrcholí v září v Mostě

30.07.2020 12:30

Pořadatel seriálu klubových závodů Porsche Sprint Challenge Central Europe představil revidovaný kalendář pro letošní sezonu. Z původních šesti zastávek na Slovensku, v Rakousku, Polsku, České republice a Maďarsku zbyla kvůli opatřením proti šíření epidemie koronaviru a nemoci covid-19 jen polovina. Více informací zde.

Úvod obstaral závodní víkend 24. a 25. července na okruhu Slovakia Ring. Seriál pokračuje 21. a 22. srpna v rakouském Salzburgu a vyvrcholí 11. a 12. září na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Celkem se tak v tomto roce odjede šest závodů ve sprintu a tři vytrvalostní, diváci se mohou těšit na těsné souboje identických vozů Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

„Jsem velmi nadšený, že se podařilo zajistit druhý ročník. Děkujeme všem našim jezdcům, členům týmů a věrným partnerům za jejich trvalou podporu v posledních několika měsících. Nyní je čas znovu závodit,“ uvedl sportovní ředitel Porsche Sprint Challenge Central Europe Robert Lechner.

Klubové sportovní akce se mohou zúčastnit zájemci ve věku od 16 let, a to od absolutních nováčků až po zkušené závodní matadory. Při premiéře soutěže Porsche Sprint Challenge Central Europe v loňském roce se o body poprali jezdci z osmi zemí. Napínavý souboj o titul šampiona pro sebe rozhodl Rakušan Lukas Wanner.

Letos mohou fanoušci podpořit i české želízko v ohni, startovní listinu dvaceti jezdců z osmi zemí obohatil Milan Sitnianský. Po prvních třech závodech na Slovakia Ringu mu patří celkové deváté místo.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři