Poslanci zakončili výjezdní zasedání na autodromu

03.11.2016 15:25

Poslanci a poslankyně rozpočtového sněmovního výboru završili ve čtvrtek své dvoudenní výjezdní zasedání v Ústeckém kraji v areálu mosteckého autodromu. Delegaci v čele s místopředsedou výboru Karlem Fiedlerem přivítal generální ředitel společnosti AUTODROM MOST Jiří Volovecký. Poslanci se seznámili s historií i současností autodromu, projeli se po výcvikových plochách polygonu i po velkém závodním okruhu.

„Byla to velmi zajímavá zkušenost. Kurzy bezpečné jízdy by měly být pro všechny řidiče povinné. Zaujala mě teoretická výuka zkušeného instruktora Jiřího Patery, na níž skvěle navázal praktický výcvik jízdy na polygonu. Mile překvapilo i svezení po závodní dráze na autodromu v safety caru Renault Clio RS. Nečekal bych, že malé Clio může být tak nadupané,“ shrnul své pocity Fiedler.

Poslanec, který má k motoristickém sportu velmi blízko a atmosféru závodů na autodromu v Mostě nasával před lety i jako mechanik, přišel se zajímavým návrhem. „Líbí se mi, že vedení autodromu klade velký důraz na bezpečnost a připravuje řidiče v unikátních podmínkách uzavřeného areálu na krizové situace, které jim dnes a denně hrozí v běžném každodenním provozu. Jediné, co mi chybí, je průprava v poskytování první pomoci zraněným. Stačila by klidně půlhodinka v rámci kurzu bezpečné jízdy. Jsem přesvědčen o tom, že jen velmi málo z nás si s tím ví rady,“ doplnil Fiedler.

Členové rozpočtového sněmovního výboru uspořádali výjezdní zasedání na severu Čech na základě pozvání Hospodářské a sociální rady Mostecka. Kromě řešení standardní agendy sestavování státního rozpočtu se poslanci sešli i se starosty obcí a měst regionu a diskutovali o problematice rozpočtového určení daní. Mostecká tripartita iniciovala téma čerpání 15 miliard korun a nově vznikajícího dokumentu Strategie hospodářské restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, který připravuje Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje.

Členové rozpočtového výboru jednali v Meziboří. Kromě autodromu si prohlédli i hnědouhelný lom Československá armáda společnosti Severní energetická.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři