Před Czech Truck Prix přijedou týmy do Mostu testovat

11.08.2016 17:34

Letos podruhé zvolily týmy účastníků evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) velký okruh mosteckého autodromu ke dvoudennímu testování svých strojů a techniky. Na severu Čech prověřovali připravenost na sezonu poprvé začátkem dubna, nyní se do Mostu sjedou v úterý 16. srpna. V současné době má šampionát prázdninovou přestávku, dalším podnikem v kalendáři je o víkendu 27. a 28. srpna maďarský Hungaroring. Ostré souboje jezdců si diváci užijí na autodromu tentokrát o prvním zářijovém víkendu.

K testování se už přihlásily týmy vedoucích jezdců průběžného pořadí letošního šampionátu, tedy roudnická Buggyra International Racing s prozatímním lídrem Adamem Lackem a Team Reinert Adventure s Jochenem Hahnem na tahači MAN, který zaostává za Lackem o jeden jediný bod. Třetí místo patří Hahnovu týmovému kolegovi Rene Reinertovi. Za vedoucím tandemem už ale ztrácí 80, respektive 79 bodů. Dorazí také legenda mezi účastníky seriálu František „Frankie“ Vojtíšek, první závod šampionátu absolvoval už v roce 1987.

„Počítáme ale i s dalšími týmy. Kdo se přijde na testování podívat, určitě nebude litovat. Na tahače v akci je úchvatný pohled,“ slibuje zástupce sportovního ředitele společnosti AUTODROM MOST Pavel Kužník.

Tým Buggyra je v průběžném hodnocení poháru konstruktérů druhý, s přehledem vede Team Reinert Adventure dua Hahn – Reinert. Lackovu týmovému kolegovi z Buggyry a nováčkovi evropského truckového mistrovství Jiřímu Formanovi patří zatím velmi slušné desáté místo. Dvaadvacetiletý mladík se tak drží o tři příčky před dalším českým zástupcem, pětapadesátiletým nestorem jezdeckého pole Vojtíškem na tahači MAN. Forman nahradil v týmu jednoho z nejúspěšnějších účastníků evropského šampionátu tahačů, Davida Vršeckého.

Titul evropského šampiona z loňského roku obhajuje Maďar Norbert Kiss. Přestože po přestupu k týmu Tankpool24 Racing s novým tahačem Mercedes Benz na Lacka s Hahnem ještě stále zdaleka nestačí, po celkovém třetím místě z poslední zastávky seriálu v německém Nürburgringu poskočil „Norbi“ na průběžné čtvrté místo. Jeho ztráta na třetího Reinerta se tak ztenčila na řešitelných deset bodů.

Závody Czech Truck Prix hostí autodrom letos už počtyřiadvacáté, posunutím termínu z konce srpna organizátoři vyřešili kolizi s dalším oblíbeným domácím podnikem, Barum Czech Rally Zlín. Po Mostu čeká jezdce ještě 17. a 18. září belgický Zolder a první říjnový víkend španělská Jarama. Sezona pak vyvrcholí 8. a 9. října na proslulém okruhu Le Mans ve Francii.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři