Premiéra poháru DMV na mosteckém okruhu přinesla radost i českému jezdci

24.09.2016 18:29

Úspěšná byla premiéra závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup na mosteckém autodromu 23. a 24. září. Nádherné počasí přilákalo hodně fanoušků silných a rychlých cestovních vozů a GT speciálů. Evropský okruhový seriál nabídl atraktivní podívanou, v prvním ze dvou sobotních sprint závodů na 30 minut se diváci dokonce mohli radovat z vítězství spolu s českým jezdcem Antonínem Herbeckem na voze Pagani Zonda.

Herbeck zvítězil suverénně stylem start - cíl, na stříbrného Němce Tommyho Tulpeho s vozem Audi R8 Le Mans měl v cíli náskok více než 19 vteřin. I ve druhém krátkém závodě to vypadalo pro domácího jezdce více než nadějně, svým soupeřům se stále vzdaloval. Problémy však nastaly ve 14. z celkem devatenácti kol, kdy dosud jasně vedoucího Herbecka zradila technika a ze závodu musel odstoupit. V cíli se tak z prvenství radoval Tulpe, následován nizozemským jezdcem Henkem Thuisem na voze Porsche 991 GT3 R. Bronzovou příčku v obou sprintových závodech opanoval Němec Benni Hey, který pilotuje Porsche 997 GT3 Cup.

Smůlu měl další český účastník seriálu Dennis Waszek se žlutým Ferrari 430 GT3. Pro potíže s technikou v kvalifikaci vyrážel do prvního krátkého závodu z posledního místa na roštu. Skvělou jízdou se však postupně propracoval až na třetí pozici. Bohužel, vůz opět vypověděl službu. Ve druhém krátkém závodě pak Waszek dojel osmý. Jezdec počítal i s účastí ve vytrvalostním hodinovém závodě, zradila však převodovka.

Vytrvalostní závod, který uzavřel závodní sobotu, už se tak jel už bez české účasti. Po penalizaci Nizozemce Henka Thuise a jeho propadu na čtvrté místo zvítězila posádka Tommy Tulpe – Christoph Dupré před Bennim Heyem. Na bronzovou příčku se posunula dvojice Sebastian Amosse – Evi Eisenhammer s vozem Norma.

První závod série DMV GTC se jel na německém Hockenheimringu v roce 1990. Postupně přibývaly další okruhy v Německu a posléze i v jiných zemích, například Holandsku, Belgii, Lucembursku, Francii, Rakousku, České republice či Itálii.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři