Premiéra poháru DMV na mosteckém okruhu přinesla radost i českému jezdci

24.09.2016 18:29

Úspěšná byla premiéra závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup na mosteckém autodromu 23. a 24. září. Nádherné počasí přilákalo hodně fanoušků silných a rychlých cestovních vozů a GT speciálů. Evropský okruhový seriál nabídl atraktivní podívanou, v prvním ze dvou sobotních sprint závodů na 30 minut se diváci dokonce mohli radovat z vítězství spolu s českým jezdcem Antonínem Herbeckem na voze Pagani Zonda.

Herbeck zvítězil suverénně stylem start - cíl, na stříbrného Němce Tommyho Tulpeho s vozem Audi R8 Le Mans měl v cíli náskok více než 19 vteřin. I ve druhém krátkém závodě to vypadalo pro domácího jezdce více než nadějně, svým soupeřům se stále vzdaloval. Problémy však nastaly ve 14. z celkem devatenácti kol, kdy dosud jasně vedoucího Herbecka zradila technika a ze závodu musel odstoupit. V cíli se tak z prvenství radoval Tulpe, následován nizozemským jezdcem Henkem Thuisem na voze Porsche 991 GT3 R. Bronzovou příčku v obou sprintových závodech opanoval Němec Benni Hey, který pilotuje Porsche 997 GT3 Cup.

Smůlu měl další český účastník seriálu Dennis Waszek se žlutým Ferrari 430 GT3. Pro potíže s technikou v kvalifikaci vyrážel do prvního krátkého závodu z posledního místa na roštu. Skvělou jízdou se však postupně propracoval až na třetí pozici. Bohužel, vůz opět vypověděl službu. Ve druhém krátkém závodě pak Waszek dojel osmý. Jezdec počítal i s účastí ve vytrvalostním hodinovém závodě, zradila však převodovka.

Vytrvalostní závod, který uzavřel závodní sobotu, už se tak jel už bez české účasti. Po penalizaci Nizozemce Henka Thuise a jeho propadu na čtvrté místo zvítězila posádka Tommy Tulpe – Christoph Dupré před Bennim Heyem. Na bronzovou příčku se posunula dvojice Sebastian Amosse – Evi Eisenhammer s vozem Norma.

První závod série DMV GTC se jel na německém Hockenheimringu v roce 1990. Postupně přibývaly další okruhy v Německu a posléze i v jiných zemích, například Holandsku, Belgii, Lucembursku, Francii, Rakousku, České republice či Itálii.


Další články


Nejbližší akce

29.02. AUTODROM AUTO Special Drive
05.03. AUTODROM AUTO OKRUHOVÁ ŠKOLA
06.03. AUTODROM AUTO OKRUHOVÁ ŠKOLA
07.03. - 07.03. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
07.03. - 07.03. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
07.03. - 07.03. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
10.03. AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
14.03. AUTODROM AUTO MOTOPARK- Rumpfkeil
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít