První adepti na titul „okruhový šampion“ začali soutěžit

07.07.2016 17:57

Premiéru má za sebou nová soutěž Automotoklubu Most s podporou Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“. Ve čtvrtek se do areálu mosteckého autodromu sjeli první adepti na hlavní výhru, kterou je účast v závodním víkendu obnoveného okruhového šampionátu Octavia Cup v příštím roce. Soutěž organizátor vypsal pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let s cílem rozšířit povědomí o okruhovém motorsportu mezi širokou veřejnost i mládež při dodržení pravidel fair play.

První kolo soutěže, rozdělené do sedmi termínů až do začátku září, se odehrává na malém závodním okruhu autodromu. Účastníci se v sériově vyrobeném autě snaží dosáhnout co nejlepšího času. Do druhého kola, kde už poměří své řidičské schopnosti a dovednosti na velkém okruhu, postupuje 100 soutěžících právě podle dosažených časů. Třetí kolo se dále zúží na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním čtvrtém kole poměří síly deset nejlepších. Pravidla soutěže i termíny jednotlivých kol zájemci najdou zde.

„Byl to zážitek. Mrzí mě jen, že jsem nemohla přijet starší Hondou Civic, se kterou bych asi dosáhla lepšího času. Bohužel má právě rozebraný motor. Novější vůz stejné značky používáme s přítelem jako rodinný, nejsem na něj tak zvyklá. Ale nevadí, určitě se do Mostu vrátím a snad čas vylepším. Baví mě jezdit ostřeji,“ zhodnotila svou půlhodinovou jízdu po malém okruhu sympatická sedmadvacetiletá blondýnka Eva Trlicová z Rakovníka, která je prozatímním lídrem. Nejrychlejší kolo zvládla za 1,08,893 minuty, což je ustavující rekord soutěže.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky Autoklubu ČR minimální, naopak ceny více než lákavé.

„Chceme rozvíjet volnočasové aktivity mladých lidí, a to zejména jejich technické povědomí, fyzickou zdatnost, jakož i vůli podstoupit cestu od amatérského soutěžení až po opravdový vrcholový sport. Naší snahou je v neposlední řadě objevovat talentované jezdce, kteří by mohli využít svůj potenciál i pro jiné budoucí projekty v oblasti motorsportu,“ vysvětlila členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Další motivací organizátorů je snaha o vymanění začínajících řidičů z virtuálního světa počítačových her. Řada mladých řidičů po získání oprávnění není podle Svobodové schopna reagovat na realitu na silnicích.


Další články


Nejbližší akce

15.02. - 15.02. Autodrom Jezdíme za každého počasí
11.12. - 11.12. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
14.12. AUTODROM AUTO CORNERS
15.12. - 15.12. Autodrom Jezdíme za každého počasí
28.12. - 28.12. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
28.12. - 28.12. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
28.12. - 28.12. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
04.01. - 04.01. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít