První letošní testování trucků v Mostě

20.04.2023 22:12

Přípravy na sezónu 2023 Goodyear FIA ETRC ožily a několik týmů se tento týden vydalo na trať, aby vyzkoušely své nové a repasované vozy.

 

Tým Hahn Racing se testu zúčastnil se dvěma trucky, jedním pro Jochena Hahna, který v úterý oslavil narozeniny, a jedním pro jeho syna Lukase. Oba jezdci odjeli solidní kola, přičemž šestinásobný šampion působil jako mentor a učitel Hahna juniora, který má ambice stát se brzy esem třetí generace trucků.

 

Sascha Lenz poprvé představil svůj zbrusu nový fialový truck MAN. Tým SL-Trucksport 30 pracoval na novém trucku od prosince 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a podařilo se mu ho připravit právě včas na testovací jízdy v Mostě. Až na několik počátečních problémů v první den to byla dobrá jízda a Lenz a tým se s novým kamionem sžívají.

 

Německý tým Schwabentruck proháněl svou jezdkyni Steffi Halmovou, která s kamionem č. 44 nabrala cenné kilometry.

 

Další dva vozy Iveco přibyly do pole v rukou André Kursima z týmu Don't Touch Racing a Luise Recuenca, který v předchozích sezónách přesedlal z vozu MAN na repasované IVECO.

 

Vůz týmu Don't Touch Racing byl v posledních měsících kompletně rozebrán a zrenovován a optimalizován pro nadcházející sezónu. Tým testoval provedená vylepšení a také zkoušel různá nastavení pro jezdce Andrého Kursima.

 

Druhým zbrusu novým kamionem na trati byl MAN Antonia Albaceteho. Tým T Sport Bernau poslední tři měsíce tvrdě pracoval na sestavení nového kamionu s vylepšením podvozku. Během testovacích dnů udělal tým velký pokrok s konzistentními časy na kolo a také na nastavení pro Misano.

 

Díky dostatku času na trati během testování tým využil příležitosti a nechal v kamionu svézt jiného jezdce: Tony Albacete dostal příležitost vyzkoušet si řízení MANu a zajet několik kol. Antoniův syn je sám závodním jezdcem, který se účastní národních závodních sérií.

 

Steffen Faas' se k testu připojil ve své spolehlivé Scanii. Tým prozradil, že během zimní přestávky pracoval na vývoji motoru a podvozku-pružení.

 

Druhou mosteckou Scanií byl Clemens Hecker. Němec a jeho tým pracovali mimo sezónu na motoru a řízení a během testu neměli žádné větší problémy. V Mostě se k sestavě přidali tři britští jezdci. Vicemistr Promoter's Cupu Jamie Anderson byl rád, že před začátkem sezony získal cenné zkušenosti s řízením svého pravostranného MANu.

 

John Newell, který v ETRC debutoval loni v Le Mans, si vyzkoušel některá vylepšení vozu s novými nápravami, brzdovým a řídicím systémem. Mark Taylor se připojil k mosteckému testu a najezdil kilometry ve svém novém kamionu MAN.

 

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři