Rallye Praha Revival bude mít premiéru na autodromu

08.04.2016 14:43

Šestý ročník mezinárodní společensko-sportovní akce pro legendy motoristického sportu Rallye Praha Revival se uskuteční o víkendu 8. až 10. dubna. Jede se jako Memoriál Dalibora Janka a Josefa Sítníka, účastníci se poprvé představí také divákům mosteckého autodromu. Do výcvikového areálu malého okruhu polygonu zavítají v sobotu 9. dubna.

Promotérovi automobilových závodů Eduardu Paterovi se podařilo zajistit i v letošním ročníku hvězdné obsazení. Ve startovní listině, která čítá 175 posádek, jsou taková jména jako V. Blahna, M. Zapadlo, V. Berger, Z. Petera, J. Kotek, J. Moskal, P. Šofr, P. Ryšánek a řada dalších držitelů titulu mistr republiky a vítězů velkých závodů. Mezi domácí můžeme snad počítat i dlouholetého továrního jezdce Škody Johna Hauglanda, kterého bude navigovat manželka.

Ze zahraniční přijíždí i bývalý československý reprezentant J. Studenič. Tradičně silné zastoupení mají, vzhledem k velké popularitě revivalu u našich severních sousedů, polské posádky v čele s B. Krupou, T. Ciecierzynskim a A. Polakem. Po loňské premiéře letos opět přijedou v silném početním zastoupení francouzské a rakouské posádky. Italové jsou již tradičními a, díky show provázející jejich účinkování, mezi příznivci revivalu velmi oblíbenými účastníky. Nejhvězdnější zahraniční posádkou měl být Maurizio Verini s navigátorkou „Biche“. Verini jako tovární jezdec Fiatu získal v roce 1975 titul mistra Evropy, od roku 1973 se pravidelně úspěšně zúčastňoval soutěží mistrovství světa. „Biche“ patřila v sedmdesátých a osmdesátých letech ke špičce světových navigátorů. Zejména s J. C. Andruetem slavila spoustu úspěchů, mimo jiné i vítězství v Rallye Monte Carlo. Bohužel, Maurizio Verini se po operaci necítí fit, s lítostí se tedy omluvil. Nahradí jej Caterine Labbe, s níž Biché jezdí historické Rallye Monte Carlo.

Program reallye začíná v pátek v 15:15 hodin prologem na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, odkud všichni účastníci zamíří k již tradičnímu slavnostnímu startu na pražském Václavském náměstí. První vůz odstartuje v 18:50 hodin, peloton 175 historických závodních a sportovních automobilů postupně zamíří z centra našeho hlavního města přes večerní Show section na letišti v Panenském Týnci do Teplic. Severočeské město se stane centrem revivalu po následující dva dny. První automobil by měl dojet do cíle první etapy na náměstí Svobody ve 21:00 hodin.

V sobotu ráno v 09:00 hodin vyrazí první posádka od teplického hotelu Panorama podle itineráře do Radovesic, kde se odehraje první Show section. Další se uskuteční na trati známého závodu do vrchu v Bílině a dopolední program uzavře Show section na polygonu v Mostě. Po obědě si posádky Show section zopakují, tentokrát v pořadí Bílina, mostecký polygon, Radovesice a opět Bílina. Závěr sobotní části mezinárodní mototuristické akce obstará velká večerní zábava v hotelu Panorama.

Nedělní program sestává ze Show section na plochodrážním stadionu v Chabařovicích a na letišti v Panenském Týnci. Cíl čeká posádky v radotínském učilišti, první z nich by měla dorazit kolem 13:30 hodin. Nejlepší piloti a navigátoři pak převezmou poháry. Revival není ani rallye, ani závod na otevřené silnici. Všichni účastníci musejí proto kromě regulí akce bezpodmínečně ctít i dopravní předpisy, a to včetně rychlostních limitů. Na jejich dodržování dohlédnou organizátoři.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři