Šampionát vozů zóny střední Evropy i obnovený Octavia Cup se přesunuly do Mostu

16.06.2016 18:11

Velký okruh mosteckého autodromu hostí seriál závodů cestovních a GT vozů a formulí zóny střední Evropy The Most FIA CARS CENTRAL Europe Challenge. Chybět nebude ani obnovený Octavia Cup, který navazuje na Česká pojišťovna – Škoda Octavia Cup z let 1997 až 2010. Tréninky a kvalifikace obou podniků byly na programu v pátek 17. června, v sobotu a v neděli 18. a 19. června už jezdci budou bojovat o body.

Okruhové mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ má za sebou tři závodní víkendy. Letošní premiéru obstaral 28. až 30. dubna maďarský Hungaroring, o dva týdny později pak hostil týmy Red Bull Ring v rakouském Spielbergu. Zatím poslední zastávkou šampionátu byla 4. a 5. června srbská Batajnica, žádný z českých jezdců se však tohoto podniku nezúčastnil. V Maďarsku a Rakousku se jel paralelně i Octavia Cup. Do České republiky oba šampionáty zamíří ještě 10. a 11. září, kdy se pořadatelství ujme brněnský Masarykův okruh.

FIA CEZ, která se jede jako republikové mistrovství plechových aut a formulí, zahrnuje divize D2, D4 a D5. Již druhým rokem obohacují seriál prototypy Sports Car Challenge (SCC), poprvé se představily před dvaceti lety pod původním názvem Austria Euroserie.

K mosteckému závodu SCC se přihlásilo 15 aut. Remus cup, neboli FIA Zone D2 pro formulové monoposty nabídne souboj třiadvaceti jezdců. V divizi 4 cestovních a GT vozů se přihlásilo ke startu devatenáct jezdců. Jedním z nich je brněnský závodník Jakub Kubas, který si jak z Maďarska, tak i z Rakouska dovezl po jednom vítězství a v podobném trendu by chtěl pokračovat i v Mostě.

„Do Mostu se těším, protože mám tento okruh rád už od svojí první sezony na okruzích. Nedávno jsme v Mostě testovali a musím říct, že tato trať našemu BMW Z4 GT3 vcelku sedí. Naším cílem bylo najít ideální setup, což se nám v zásadě podařilo. Teď už stačí nastavení pouze lehce doladit podle podmínek na trati. Během období mezi závody jsme se pečlivě připravovali a já věřím, že ukážeme fanouškům naše vozy na prvních místech,“ uvedl Kubas.

Do Endurance D4/D5 a SCC nastoupí Miro Konopka s Lamborghini Huracane, Robert Šenkýř s BMW Z4 GT3, Gregor Zsigo a Dan Skalický s BMW B6 Alpina GT3, Kusín s Kačírkem na Ferrari 430 GT2, Sascha Halek s KTM X-BOW GT4, Horňák s Valáškem s Ginettou nebo Kriegl se Seatem Leon MK2.

V samostatném závodu Eset Cupu TWC se představí skupina A i B, kde pojede například Gabriela Jílková s Renaultem Clio Cup IV, Lukáš Uxa na stejném voze Clio III, Jan Midrla a Pavel Gellner na Renaultech Twingo.

Velký lákadlem mosteckých závodů je znovuzrozený Octavia Cup. Startovní listina slibuje 16 vyrovnaných závodních vozů, do nichž usednou Maďar Gábor Tim, Michael Vorba, Tomáš Pekař, Radek Bareš, Filip Sládečka, Olga Lounová, Pavel Pups, či premiant Jakub Klobása. Diváci určitě budou zvědaví na našeho nejúspěšnějšího závodník novodobé historie Tomáše Engeho, který si vyzkouší škodovku právě na mosteckém okruhu.

Časový harmonogram zájemci najdou zde.

 


Další články


Nejbližší akce

27.02. AUTODROM AUTO NK TECH
27.02. - 27.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.02. AUTODROM AUTO Special Drive
05.03. AUTODROM AUTO OKRUHOVÁ ŠKOLA
06.03. AUTODROM AUTO OKRUHOVÁ ŠKOLA
07.03. - 07.03. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
07.03. - 07.03. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
07.03. - 07.03. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít