Seriál Alpe Adria pokračoval v Mostě, radovali se i čeští jezdci

17.07.2016 19:19

Čtvrtý díl letošního ročníku seriálu motocyklových závodů Alpe Adria European Championship, který o víkendu hostil mostecký autodrom, je minulostí. Přinesl i řadu úspěchů českým jezdcům, kteří v konkurenci soupeřů z patnácti evropských zemí obstáli na výbornou.

V prestižní kategorii Superbike si po druhém místě v sobotním závodu spravil v neděli chuť náš nejúspěšnější jezdec novodobé historie Lukáš Pešek. Druhý závod vyhrál s přehledem, přičemž nebýt předčasně ukončeného sobotního závodu, bral by nejspíš dubl. „Právě jsem se chystal Mayera předjet, když pořadatelé závod předčasně čtyři kola před cílem ukončili kvůli nehodě na trati. Jsem na….., ne že ne,“ napsal Lukáš Pešek zjevně rozmrzelý po sobotním prvním závodu na své facebookové stránce.

Právě Rakušan Julian Mayer byl ze startovního pole jediný, který v Mostě dokázal držet s Lukášem tempo. Zatímco první závod za výše popsaných okolností velmi těsně před Lukášem vyhrál, ve druhém mu český jezdec „nadělil“ sedm vteřin. I tak to Mayerovi v pohodě stačilo na stříbrnou příčku, třetí dojel se ztrátou více než osmi vteřin na Mayera jeho krajan Hannes Zemsauer.

Ve třídě Superbike se představil i Lukášův mladší bratr Karel Pešek. V sobotním závodu se blýskl velmi pěkným bronzovým umístěním. V neděli ale svůj úspěch nezopakoval, když musel po pátém z celkem třinácti kol odstoupit pro technické problémy své Kawasaki.

Domácímu publiku udělal radost i mostecký rodák Tomáš Zajíc, který ve třídě Superstock 1000 dojel na své Yamaze v sobotním závodu na třetím místě. V neděli se mu už tolik nedařilo, ani šestá příčka ale není vůbec špatná. V této kategorii zvedl pomyslný český prapor nejvýše Michal Prášek, který dýchal po oba dny na záda polským jezdcům. V sobotu dojel na skvělém druhém místě, v neděli jen o příčku hůře.

Tomáš Zajíc s mosteckým autodromem intenzivně spolupracuje. Pořádá například okruhovou školu, kde zájemcům o sportovní jízdu na motocyklu předává v učebně a také na velkém závodním okruhu své znalosti a bohaté zkušenosti z evropských závodů. Představil se i návštěvníkům stánku autodromu na jubilejním 20. ročníku mezinárodního veletrhu Motocykl na výstavišti v pražských Holešovicích letos v březnu.

Kompletní výsledky všech závodů v jednotlivých kategoriích zájemci najdou zde.

V rámci seriálu Alpe Adria European Championship se vyhodnocují i národní šampionáty České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Chorvatska a Slovinska, jeho součástí jsou také závody obou tříd poháru IMRC. Šampionát zahájily závody na Slovakia Ringu, poté se týmy přesunuly na maďarský Pannoniaring a okruh Grobnik Rijeka v Chorvatsku. Na závěr letošního ročníku seriálu Alpe Adria se jeho účastníci vrátí na Slovensko. Poslední závodní víkend hostí Slovakia Ring 23. až 25. září.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři