Servis vymění pneumatiky všech rozměrů, má nové vybavení

18.10.2017 09:56

Pneuservis v areálu mosteckého autodromu před zimní sezonou modernizoval své vybavení. Nové stroje umožňují demontáž, montáž a vyvážení pneumatik osobních, SUV a dodávkových vozů všech rozměrů, tedy do výšky až 24 palců a šířky až 355 milimetrů. Je to dobrá zpráva pro zákazníky, blíží se totiž termín výměny sad letních pneumatik za zimní.

Příznivá je také cena nabízených služeb pneuservisu. Výměnu sady pneumatik včetně nahuštění a vyvážení kol lze pořídit od 400 do 800 korun. Za uskladnění sady pneumatik na jednu sezonu řidič zaplatí od 500 do 700 korun. Kromě toho pneuservis nabízí i zpětný odběr a ekologickou likvidaci ojetých pneumatik.

Pro automobilisty i motocyklisty je pneuservis v areálu autodromu otevřený po většinu roku po celý týden, tedy od pondělí do pátku od 08:00 do 18:00 hodin, v sobotu a v neděli pak od 07:00 do 18:00 hodin. Od 1. listopadu se provozní doba mění, otevřeno bude ve všedních dnech od 07:00 do 15:30 hodin. Termín si lze i předem sjednat na telefonním čísle 702 183 077 či e-mailové adrese pneuservis@autodrom-most.cz.

I když slunce ještě ukazuje svou sílu, na silnicích už se projevuje podzimní ochlazení. Nebezpečný může být i studený déšť a spadané listí, jež společně vytvářejí na vozovce kluzkou vrstvu. Řidiči by proto neměli nic podcenit a přezutí neodkládat.

Zimní výbavou řidič musí nově auto opatřit vždy, pokud to vyžadují povětrnostní podmínky bez ohledu na datum a také pokud vjede do úseku ohraničeného dopravní značkou Zimní výbava. „V praxi to znamená, že může-li řidič očekávat změnu počasí, musí přezout na zimní pneumatiky. Pokud by přesto vyjel na letní sadě a způsobil nehodu a následnou škodu, pojišťovna by nemusela v takovém případě plnit smluvní podmínky,“ upozorňuje zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy Jiří Patera.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři