Soutěž Junior Star ovládl teprve čtrnáctiletý Petr Semerád

08.04.2016 14:27

Čtrnáctiletý Petr Semerád, syn automobilového jezdce Josefa a bratr Martina, který rovněž usedá za volant rallyových speciálů, zvítězil v talentové soutěži Junior Star. Klání pro mladé nadějné budoucí závodníky od 14 do 25 let, jež navazuje na dřívější soutěže Formula Star a Race Star, vyhlásil AUTOMOTOKLUB MOST ve spolupráci s týmem Křenek Motorsport. Uskutečnilo se o víkendu 19. a 20. března v areálu mosteckého autodromu. O prvenství se utkalo 40 mladíků a jedna dívka. Do nedělního finále postoupilo 20 nejlepších, o stupních vítězů rozhodla ostrá jízda po závodním okruhu ve formuli Campus.

Petr Semerád zvládl ve formuli své nejrychlejší kolo za 1:51.16 minuty, což byl nejlepší čas ze všech finalistů. Zajistil si tak účast v celé sezoně obnoveného seriálu Octavia Cup. Na druhém místě se umístil jednadvacetiletý Jan Midrla, bronzovou příčku obsadil o dva roky mladší Petr Fulín, syn známého okruhového jezdce a také jednoho z mentorů soutěže Junior Star. V cíli dělilo oba mladé piloty pouhých devět setin vteřiny. Odměnou za jejich skvělý výsledek je právo startu v pohárových závodech ESET Twingo Cupu.

Smyslem soutěže ale nebylo jen nalezení nejlepších adeptů pro budoucí kariéru profesionálních závodníků, ale především oslovení a motivace talentované mládeže k aktivní účasti v okruhovém automobilovém sportu. Vítězům soutěže bude na této cestě pomáhat právě i zmíněný mentor a dvojnásobný vítěz šampionátu FIA ETCC Petr Fulín.

V sobotu čekal účastníky soutěže Junior Star šestikolový maraton, který prověřil jejich znalosti a dovednosti v oblasti mediální prezentace, jazykové vybavenosti, obratnosti a fyzické zdatnosti. Předvedli se také na profesionálním závodním simulátoru a při jízdě na motokárové dráze.

Náročné síto určilo dvacítku nejlepších, jež v neděli změřila své síly nejprve na polygonu v závodních vozech Renault Twingo a Chevrolet Cruze. Nejlepší pětice pak v závěru víkendu svedla závěrečné boje na okruhu v kokpitu formule Campus.

Sympatický Jan Midrla, který se musel spokojit s druhým místem, měl ještě vyšší ambice. „Chtěl jsem zvítězit, účast v Octavia Cupu byla obrovskou motivací. I tak to ale byla pro mě úžasná zkušenost, užil jsem si to,“ svěřil se několikanásobný mistr ČR v motokárách. Přiznal, že kromě motorsportu se nyní musí věnovat i škole. Je posluchačem strojní fakulty ČVUT v Praze, v září by měl získat diplom a titul bakaláře. Navíc chce navázat inženýrským studijním programem.

Jediným zástupcem něžného pohlaví v soutěži Junior Star byla dvacetiletá Adéla Pupsová. Ani „toto jablko“ nepadlo daleko od stromu, tatínek Pavel Pups je závodníkem a zúčastní se jako jezdec seriálu Octavia Cup. „Účast v soutěži pro mě byla zdrojem zkušeností, dozvěděla jsem se, v čem dělám chyby a co a jak mohu zlepšit. A tak i je to, že jsem mohla v Mostě být, je pro mě vítězstvím,“ usmívá se pohledná mladá žena.

Soutěž zhodnotil i jeden z hlavních organizátorů Josef Křenek. „S průběhem a výsledky letošního ročníku jsem velmi spokojen. Všichni účastnici bojovali s obrovským nasazením a, co je ještě důležitější, velmi sportovně. Mají můj obdiv, velmi jim gratuluji a již teď se těším na budoucí spolupráci. Zároveň bych chtěl poděkovat zaměstnancům společnosti AUTODROM MOST, partnerům a hlavně všem pomocníkům a závodníkům, kteří bez jakéhokoliv nároku na odměnu pomáhali. Bez nich bychom to nezvládli,“ uvedl.

"Chtěl bych moc pogratulovat a to nejen triu nejlepších, ale i všem zúčastněným soutěžícím. V tomto finále nebylo slabých soupeřů a o konečných výsledcích rozhodovaly jen minimální rozdíly. Věřím, že projekty jako Junior Star představují správnou cestu, jak přivést do okruhového sportu talentovanou mládež a zároveň tak i pozdvihnout povědomí o českém okruhovém sportu. Na závěr chci poděkovat všem partnerům za pomoc a podporu celého projektu a stejně tak i společnosti AUTODROM MOST, která nám poskytla své zázemí a my jsme mohli uspořádat soutěž na velice atraktivním a bezpečném místě," přidal své stanovisko člen výboru mosteckého automotoklubu Luděk Diviš.


Další články


Nejbližší akce

22.08. - 22.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy - FOR MOTO STANDARD
26.08. - 26.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
28.08. - 30.08. Závody CZECH TRUCK PRIX
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři