Soutěž The Most Challenge má nového rekordmana

08.07.2016 14:53

Nového lídra má od čtvrtečního večera soutěž amatérských jezdců The Most Challenge. Stal se jím Jan Hlavička z Prahy, který na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu ve své Škodě Octavii časem 01:55,181 minuty jen těsně pokořil dosavadní rekord Lukáše Hinka na BMW M3 z počátku května. Oba jezdce dělí pouhých 59 tisícin vteřiny.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami bez rozdílu skupin. Právě tyto podmínky nesplnil zatím suverénně nejrychlejší muž startovního pole. Augustin Hajšman s vozem Porsche Cayman sice všem ukázal záda, když dosáhl času 1:53,108 minuty, použil ovšem nepovolené pneumatiky typu semi-slick. Tyto pneumatiky nejsou součástí sériové výbavy vozu, jeho vlastnosti na dráze výrazně vylepšují.

Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, obdrží národní licenci jezdce E a stane se řidičem vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp a okruhovou školu za účasti dvojnásobného vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

Všichni adepti na hlavní výhru se mohou pokoušet zajet nejlepší čas, případně zlepšit už dosažený výkon až do konce září, na kdy je vypsán poslední termín soutěže. Další možnost mají 21. července. Průběžné výsledky zájemci najdou zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři