Soutěž The Most Challenge vyhrál v novém rekordu David Buršík

10.10.2016 16:44

Soutěžící se v pátek 7. října rozloučili s druhým ročníkem soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Challenge. Novým šampionem se stal David Buršík z Prahy. Ve voze Porsche Cayman GT4 dosáhl času na jedno kolo 1:50,186 minuty, což je nový rekord. Na druhém místě s identickým autem Porsche Cayman zaostal jen o 1,38 vteřiny plzeňský Augustin Hajšman. Bronzovou příčku si vyjel Jan Hlavička, rovněž z hlavního města. Se Škodou Octavia zvládl nejrychlejší okruh v čase 1:55,056 minuty. Konečné výsledky zájemci najdou zde.

David Buršík jako celkový vítěz absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp za účasti dvojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

Premiérovým vítězem soutěže z loňského roku je provozovatel autobazaru a pravidelný účastník amatérských závodů do vrchu Jiří Hruška. I on se radoval z výše popsaných cen, užil si zejména právě jízdu v safety caru při letošním Czech Truck Prix.

Soutěž už si podle obchodní a marketingové ředitelky společnosti AUTODROM MOST Jany Svobodové našla za svou krátkou historii velké množství příznivců. „Jsme rádi, že si amatérští jezdci naši soutěž oblíbili a pravidelně se do Mostu vracejí. Třetí ročník zahájíme příští rok v dubnu, tedy ve stejném období jako letos,“ upřesnila.

Upozornila, že zájemci o volné jízdy na okruhu nemusejí zahálet ani v zimních měsících. „Už od loňského roku vypisujeme termíny také na The Most Winter Challenge. První dva letošní jsme naplánovali na pátek 4. a sobotu 19. listopadu,“ doplnila Svobodová. Podrobnější informace o zimních jízdách zájemci získají zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři