Tahače kroužily po velkém okruhu při prvním testování

08.04.2016 14:49

Mostecký autodrom oživilo testování trucků před novou sezonou. Vyzkoušet si techniku na velkém okruhu dorazili 6. a 7. dubna jezdci tří týmů. Adam Lacko s novým parťákem Jiřím Formanem z Buggyry, německý pilot Jochen Hahn ze stejnojmenného týmu a jeho krajan Gerhard Körber, o nějž se minimálně v letošním roce bude starat Team Schwabentruck.

Novou tváří v seriálu evropského šampionátu okruhových tahačů (FIA ETRC) je dvaadvacetiletý Jiří Forman, který v týmu Buggyra nahradil veleúspěšného Davida Vršeckého. V minulosti se Forman propracoval mezi absolutní špičku v kategorii motokár. Společně s Adamem Lackem na autodromu testovali novinku pro letošní sezonu, truck s označením BUGGYRA Fat Fox.

Po deseti letech tak Buggyra Technology Center přichází se zcela novým designem trucků Buggyra. „Nejedná se pouze o nový vzhled, ale vše je pečlivě testováno z aerodynamického hlediska. Věříme, že i toto nám ubere nějakou tu desetinku sekundy. Z technického hlediska je největší změnou zmenšený restriktor nasávaného vzduchu a nové prvky na podvozku. S testem jsme určitě spokojeni,“ vysvětlil šéfkonstruktér týmu Vršecký.

S novými úpravami na vozech se sžívají také Jochen Hahn a Gerhard Körber. První pojede tradičně s tahačem Man, jeho krajan osedlá Iveco. „Před zimou jsme hodně pracovali. Věděli jsme, že Buggyra připravuje nový vůz. Věřím, že pokud budeme lepší než stroje Buggyry, může to být cesta k titulu,“ uvedl Hahn. V loňské sezoně bral celkový bronz, skončil těsně za Lackem.

Tým změnil i Körber, případné možné problémy si však nepřipouští. „Řada silných partnerů, s nimiž jsem loni spolupracoval, ze šampionátu vystoupila. Přípravu na novou sezonu to však neovlivní. Iveco je skvělé, nový motor zatím funguje, jak má,“ věří si sympatický jezdec.


Další články


Nejbližší akce

22.08. FREE AUTODROM AUTO/MOTO AUTODROM MOST/REZERVACE NENÍ MOŽNÁ
22.08. AUTODROM AUTO THE MOST CHALLENGE
23.08. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
24.08. AUTODROM MOTO GERMAN MOTO MASTERS
24.08. - 24.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
24.08. - 24.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
24.08. - 24.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
24.08. - 24.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR TEEN
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít