The Most Challenge 2021

28.10.2021 10:39

Další ročník oblíbené The Most Challenge – výzvy, do které se může zapojit široká motoristická veřejnost – je u konce a známe časy nejrychlejších jezdců.

 

Na to, abyste se mohli se svým sériovým autem svézt na mosteckém okruhu, nemusíte být Kuba Rejlek z AutoMotoSvět, nebo Martin Machala z Auto.cz, kteří u nás pravidelně testují nejnovější auta a snaží se s nimi zajet nejlepší časy. Mimochodem jejich aktualní videa z Mostu můžete vidět zde a zde.

 

Místo toho se stačí přihlásit do The Most Challenge, což je celoroční soutěž, při níž se amatérští jezdci snaží dosáhnout na velkém závodním okruhu autodromu co nejlepšího času na jedno kolo. Impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze.

 

Pro ročník 2021 bylo vypsáno celkově sedm kol. Pravidelně se účastnilo 33 pilotů a z každého ježdění se jim započítávaly body do celkového pořadí. Alespoň jednoho kola se pak účastnilo 109 jezdců. Hlavní podmínkou účasti je vůz schválený k provozu na silničních komunikacích, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Vůz tedy musí mít platné osvědčení o absolvování STK a registrační značku. Nutným vybavením je také helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit přímo na místě. 

V souhrnném bodování zvítězil Antonín Bláha s Chevroletem Camaro, který během sezóny nasbíral dohromady 81 bodů a jeho nejlepší čas na kolo dosáhl 1:47,988. Absolutně nejrychlejší kolo, bez ohledu na průběžné bodování, zajel v rekordním čase 1:44,970 Karel Neffe na Porsche 911 GT3 RS. Celkové výsledky všech kategorií můžete najít zde.

 

„Pro sezónu 2022 připravujeme rozšířený bodovací systém, který bude obsahovat více referenčních časů pro jednotlivé třídy a revidované referenční body. Chystáme se provést také revizi některých bodovaných položek,“ popisuje plány pro příští rok Jakub Krafek, sportovní manažer mosteckého autodromu.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít