The Most Challenge: O nejrychlejšího amatérského jezdce se soutěží i v roce 2022

04.04.2022 12:24

 

Populární soutěž amatérských jezdců na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Challenge míří do svého osmého ročníku a její první kolo se pojede ve středu 13. dubna.

 

První jízdy pro veřejnost na závodním okruhu autodromu Most nabídla akce Autoshow #11, která se uskutečnila poslední neděli letošního března. Zúčastnila se jí zhruba stovka nadšenců se svými vozy a nejrychlejší zajeté časy na kolo se během této akce pohybovaly okolo dvou minut, což nejsou špatné výsledky.

 

Očekáváme však, že letošní The Most Challenge přinese časy pod hranicí dvou minut, a vylepšení osobních rekordů, díky novému povrchu v prvním sektoru okruhu. Rekord z loňského roku to ostatně více než jasně naznačuje, protože Antonín Bláha s Chevroletem Camaro má na svém kontě čas 1:47,988 min. Vyhlášení nejrychlejších jezdců ročníku 2021 proběhne v prvním letošním termínu soutěže.

 
The Most Challenge, představující jednu z nejdostupnějších možností svezení na špičkovém závodním okruhu, je i pro rok 2022 bodovaná soutěž, kterou tvoří série měřených desetiminutových jízd. Pro letošní sezónu je připraven revidovaný bodový systém. „Letos jsme obměnili bodovací systém, který je podobný bodování používanému v závodech na Nordschleife a různých mezinárodních jízdách pravidelnosti, kde je bráno v potaz především umístění v rámci své kategorie a počet automobilů startujících v dané kategorii. Nejede se tedy již o překonání předem vypsaných časových horizontů, ale o to, kdo v rámci dne a své třídy zajede nejrychlejší čas. Přechod na nový systém je vhodný také vzhledem k měnícím se klimatickým podmínkám a navazující kolísavosti časů na kolo. Samozřejmě budeme udělovat i bonusové body, například v případě, kdy pilot v rámci ročníku vylepší své maximum, zúčastní se termínu na mokru nebo zajede absolutní rekord ročníku,“ říká Jakub Krafek, obchodní manažer Autodromu Most.

 

Bodovací ratingový systém dává šanci na celkové vítězství i jezdci, který nedosáhne absolutně nejrychlejšího času. Auta soutěžících jsou rozdělena podle výkonu motoru do čtyř kategorií: N1, N2, N3 a N4. Pravidelní účastníci budou tedy v průběhu sezóny klasifikováni, hodnoceni body, a ti nejlepší oceněni.

 

Hlavní podmínkou účasti je vůz schválený pro silniční provoz. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Účastník soutěže se prokáže malým technickým průkazem, občanským průkazem a vyplněným prohlášením, jež obdrží při registraci na místě. Nutným vybavením je helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit.
 

Letošní ročník The Most Challenge zaštítil partner Volkswagen Financial Services. Nejrychlejší jezdci se budou moci na konci sezóny těšit na věcné ceny od tohoto partnera. Šampion The Most Challenge se navíc sveze v okruhovém závodním speciálu OCR.

 

Poplatek za účast v soutěži The Most Challenge činí 400 Kč, což je cena desetiminutové volné jízdy. Poplatek zahrnuje zapůjčení profesionálního zařízení pro oficiální změření času ostrého kola. Účastník může v jednom termínu absolvovat libovolný počet jízd. Kupóny lze zakoupit on-line na e-shopu https://shop.autodrom-most.cz/challenge-c1302/. Ke koupi na místě bude omezený počet kupónů.
 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři