Tradice pro budoucnost

04.07.2022 15:00

Partnerem předního českého závodního okruhu, Autodromu Most, a především závodního víkendu Czech Truck Prix se stala značka Textar, která je již více než 100 let synonymem pro brzdové obložení. 

Značka Textar, patřící do skupiny TMD Friction, byla založena v roce 1913 a dnes je po celém světě vnímána jako synonymum kvality, optimální bezpečnosti a maximálního komfortu brzdění. Brzdové destičky nebo obložení této značky lze najít v klasice, jakou je Ford Model T, jednom z nejpopulárnějších rodinných vozů, jímž je VW Golf, sportovní legendě Porsche 911, zázraku techniky v podobě Bugatti Veyron či těžkém nákladním voze Renault Magnum.

 

Více než 1659 brzdových destiček, přes 1900 brzdových kotoučů, 425 brzdových čelistí a 202 sad a také 223 brzdových bubnů jsou důkazem toho, že Textar nabízí jedno z největších produktových portfolií pro současná motorová vozidla.

 

Zatímco ostatní výrobci se soustředí především na cenu, u Textaru je vždy kladen důraz na prémiovou kvalitu. V TMD Friction jsou věnovány až tři roky vývoji a testování. Poznatky získané z vývoje originálního dílu se přenášejí do programu pro trh s náhradními díly. Textar u svých produktů garantuje mimo jiné až 1000 hodin testování na dynamometru, zkušebních 300 000 km na každou destičku a přísné homologační testy v reálných podmínkách. 

Joanna Krężelok, vedoucí prodejní kanceláře Polsko, Česká republika, Slovensko, regiony Adria a Baltské moře TMD Friction Services, říká: „Spolupráce s Autodromem Most otevírá pro Textar nové možnosti rozvoje na českém trhu. Motorsport není jen o rychlosti, ale také o bezpečném a komfortním brzdění. Výkon brzd je zásadní a má významný vliv na výsledky. Textar již více než 100 let znamená vysokou kvalitu, optimální bezpečnost a nejvyšší brzdný komfort. Motorsport je také o vítězství, které je i v naší DNA. V padesátých letech jsme byli vítězi velkých cen s Fangiovým Mercedesem. Byli jsme první s keramickými brzdami, první s lehkými destičkami na trhu s náhradními díly a v 70. letech jako první jsme montovali originální díly na první VW Golf. A téměř o 50 let později jsme vyvinuli brzdové destičky pro E-Golf. Těšíme se na vzrušující adrenalinový zážitek během celoroční spolupráce a jubilejního závodu Truck Grand Prix 30.“

 

Na jubilejní již 30. ročník mistrovství Evropy okruhových tahačů Czech Truck Prix, který se pojede v novém termínu během prvního zářijového víkendu 2.-4. září, chystá mostecký autodrom speciální program. Závody tahačů tak opět doprovodí NASCAR Whelen Euro Series – s českým šampionem kategorie Euro NASCAR 2 Martinem Doubkem. K víkendu oslav 30. výročí Czech Truck Prix se pak nově připojí také regionální šampionát pro cestovní vozy série TCR Eastern Europe. 

Součástí oslav 30. výročí Czech Truck Prix bude i mnoho speciálních atrakcí a pro diváky budou k dispozici mimo jiné velkoplošná obrazovka, volně přístupné dětské atrakce, podpisové akce, FUN Village, F1 Pit Stop a další atrakce pro malé i velké. Návštěvníkům bude umožněn vstup do paddocku a potěšit je může i to, že celá akce má probíhat bez omezení souvisejících s onemocněním covid-19.

 

Vstupenky na výroční 30. ročník Czech Truck Prix a další info o závodě zde.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři