Tým Buggyra má za sebou první testování na novou sezonu

02.11.2016 17:39

Testovací program na novou okruhovou sezonu zahájil ve středu 2. listopadu na velkém okruhu mosteckého autodromu roudnický tým Buggyra International Racing. Dorazili i oba jezdci se svými truckovými speciály, Adam Lacko a Jiří Forman.

Tým si v Mostě vyzkoušel v praxi první technické novinky a komponenty. „S testováním jsme na úplném začátku. Definitivní složení jezdeckého dua pro sezonu 2017 oznámíme na jaře příštího roku,“ upřesnil Milan Bydžovský, který má v týmu Buggyra na starosti PR a média.

Adam Lacko i jeho tým Buggyra Racing ukončili letošní ročník evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) na skvělé stříbrné příčce. Adam, který obhájil pozici vicemistra z loňského roku, nestačil mezi jezdci jen na Němce Jochena Hahna. Hahn společně s týmovým kolegou Rene Reinertem na celkovém třetím místě (oba na voze MAN) zvítězili před Buggyrou i v poháru konstruktérů. Rozhodovalo se v posledním devátém podniku o víkendu 8. a 9. října na slavném francouzském okruhu Le Mans. Lackův týmový parťák Jiří Forman ve své premiérové sezoně obsadil desáté místo, a stal se tak druhým nejlepším nováčkem.

Lackovi, který v průběhu sezony i vedl, se už mírný Hahnův náskok eliminovat nepodařilo. Od titulu jej nakonec dělilo 55 bodů. O tom, že borci na prvních dvou místech sváděli víceméně osamocený boj, svědčí bodový odstup bronzového Reinerta. Na šampiona ztratil 202 bodů.

Hahn, který oslavil už čtvrtý titul evropského šampiona, oznámil pro příští rok přestup ke značce Iveco.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři