Úspěšného paralympionika přivítali kolegové na autodromu pohárem

24.09.2016 11:08

Jednadvacetiletý traťový komisař mosteckého autodromu Daniel Hýna skvěle reprezentoval svou vlast, město Most a v neposlední řadě právě autodrom na paralympiádě v brazilském Rio de Janeiru. Handicapovaný atlet se umístil ve finále běhu na 1 500 metrů na šestém místě, když zaběhl svůj letošní nejlepší čas 4:42,33 minuty.

Na mostecký okruh Daniel zavítal po návratu z Brazílie v sobotu 24. září, a to na závody poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup. Čekalo jej milé překvapení. Skvělý výkon svého kolegy v Riu i šíření věhlasu autodromu daleko za hranicemi republiky totiž ocenili pracovníci sportovního odboru společnosti AUTODROM MOST. Danielovi kromě gratulace předali i pohár a dárkový koš s mnoha pamlsky (viz foto, autor Jakub Krafek).

Daniel, který prodělal mozkovou obrnu, se věnuje běhání intenzivně pět let. Je členem Atletického klubu Most, denně naběhá pět až šest kilometrů na stadionu či v přírodním areálu na Resslu. „Dříve jsem hrál fotbal, ale přestalo mě to bavit. Dal jsem se proto na atletiku, běhání mě naplňuje. V Riu se mi moc líbilo, byla tam skvělá atmosféra,“ svěřil se sympatický mladík.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři