Už na konci ledna si každý může znovu zazávodit v LOUDA CUPU

10.01.2017 10:38

Zimní jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Winter Challenge pokračují i po Novém roce. Poprvé se zájemci mohou svézt v sobotu 14. ledna, dalším lednovým termínem je sobota 28. Právě na konci ledna zpestří kroužení po dráze také jednokolový, odlehčeně pojatý závod LOUDA CUP. Pro The Most Winter Challenge bude dráha vyhrazena v tradičním čase od 10:00 do 16:00 hodin. Do závodu pak jeho účastníci odstartují ve 13:00 hodin. „Počasí je v současné době idylicky zimní. Dráha je zasněžená, což umožní jízdu v kontrolovaném smyku. Zážitek z jízdy tak jistě zpestří i notná dávka adrenalinu v krvi,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Závod autodrom organizuje potřetí. Už si získal své stále příznivce. „Věřím, že si své řidičské schopnosti budou chtít ověřit - a zároveň se dobře pobavit - také další muži a ženy, kteří mají sportovního ducha a smysl pro recesi. Snažíme se získat opět zajímavého partnera závodu, který by za účastníky zaplatil startovné ve výši 200 korun. Poté předpokládám, že se rezervace naplní během několika hodin. První cenu věnuje opět partner závodu. Odměny za druhou a třetí příčku pak poskytne pořadatel,“ upřesnila Raková.

LOUDA CUP odstartuje tradičně formou Le Mans, kdy jezdci stojí mimo svůj vůz a po odmávnutí startu musejí ke svému vozu nejdříve doběhnout, usednout za volant, připoutat se, nastartovat a vyrazit. Organizátoři atraktivitu pak ještě znásobí tím, že na přední kapotu vozu soutěžících umístí košík, do nějž vloží tenisový míček. Pokud při jízdě vypadne, znamená to diskvalifikaci. Vítězem se stane jezdec, který i s míčkem dorazí první do cíle. Nejedná se tedy o klasický závod, na jaký jsou fanoušci okruhu zvyklí. Nerozhodují při něm koňské síly, přihlásit se tak může opravdu každý s jakýmkoli vozem.

Přihlášky do závodu pořadatel přijímá na e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz. Uvést je třeba jméno, příjmení, značku a specifikaci vozu. Kapacita je omezena na 14 startujících. Bližší informace soutěžící získá obratem na svou e-mailovou adresu.

Zimní jízdy se uskuteční za každého počasí. Více informací včetně dalších termínů volných jízd zájemci najdou zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři