Na okurhu v Mostě si může každý zazávodit v Octavii

22.03.2019 15:54

Motorističtí fanoušci starší osmnácti let mají jedinečnou šanci zúčastnit se závodů v okruhovém speciálu Škoda Octavia RS Cup III, a to výhradně na dráze mosteckého autodromu. Promotér seriálu OC Benet Cup (dříve Octavia Cup) zvolil totiž pro letošní sezonu jeho nový formát. Pojede se jako amatérský jednodenní závod, harmonogram zahrnuje patnáctiminutový trénink a následný závod v délce 25 minut. Je vypsán jako šestidílný pohár. Pořadí jezdců vzejde ze součtu tří nejrychlejších kol každého z nich.

Pohár bude mít premiéru v pondělí 8. dubna, pokračovat bude ve čtvrtek 9. května. „Další termíny promotér vypíše na základě počtu přihlášených zájemců,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Jezdci si mohou identické škodovácké speciály pronajmout i při volných jízdách pro veřejnost, které se uskuteční vždy ve stejný den jako závod. „Auta si lze ale vyzkoušet už 28. března od 09:00 do 18:00 hodin při oficiálním testování před zahájením poháru rovněž na velkém závodním okruhu autodromu v Mostě. Stačí se přihlásit na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz,“ doplnil Krafek.

Pronájem speciálu Škoda Octavia RS Cup III na závod vyjde na 35 000 korun bez DPH, cena zahrnuje kompletní přípravu vozu. U promotéra je možné pořídit i nové pneumatiky, které zůstanou uskladněny na autodromu do dalšího kola poháru. Za poplatek si lze zapůjčit také přilbu či kombinézu. „Kdo si vůz pronajme, neplatí startovné. Startovné pro jezdce, kteří pojedou závod s vlastním vozem Škoda Octavia RS CUP III, činí 8 000 korun bez DPH,“ dodal Jakub Krafek.

 


Další články


Nejbližší akce

28.06. - 30.06. Závody OMV MaxxMotion NASCAR Show
01.07. AUTODROM MOTO TZ MOTORSPORT
02.07. AUTODROM MOTO TZ MOTORSPORT
03.07. AUTODROM MOTO TZ MOTORSPORT
04.07. - 04.07. Kurzy Kurz sportovní jízdy
05.07. AUTODROM MOTO SCHLEIFENDES KNIE GbR
05.07. - 05.07. Kurzy Trénink FOR MOTO s Mírou Lisým
06.07. AUTODROM MOTO SCHLEIFENDES KNIE GbR
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít