V Mostě testovali truckeři, začátek sezony se blíží

20.04.2017 14:48

Do Mostu dorazilo na dvoudenní testování techniky před zahájením sezony šest truckerských týmů, na velkém okruhu místního autodromu se tak ve středu a ve čtvrtek střídalo 11 těžkotonážních speciálů. Na sever Čech se týmy vrátí o víkendu 1. až 3. září, kdy letošní evropský šampionát okruhových tahačů pokračuje jubilejním závodem Czech Truck Prix. Po dráze mosteckého autodromu budou kroužit už popětadvacáté.

Vylepšenou techniku si vyzkoušeli Adam Lacko, David Vršecký a Chorvat Niko Pulič z Buggyry či obhájce loňského titulu evropského šampiona Jochen Hahn s novým vozem Iveco a s parťákem z týmu Die Bullen von IVECO Magirus, krajanem Gerhardem Körberem. V Mostě testoval i Antonio Albacete, který se do seriálu FIA European Truck Racing Championship (ETRC) vrací po roční pauze s vozem MAN a v týmu Truck Sport Lutz Bernau/Reboconorte. Přijel i jeho týmový kolega Jose Rodriges.

Svůj Mercedes si vyzkoušel také Maďar Norbert Kiss z týmu Tankpool24 Racing, osvědčenou značku MAN zase Sascha Lenz. Letos pojede v týmu Reinert Adventure s nejlepší ženou ve startovním poli Steffi Halm. Testující stáje doplnil tým MKR Technology, jehož jezdci absolvují jen vybrané závody seriálu.

Přestože do úvodního závodu šampionátu na rakouském Red Bull Ringu chybí necelý měsíc, místo druhého jezdce roudnické stáje Buggyra International Systém zůstává stále utajeno. O možném jezdeckém složení ovšem napovídá skutečnost, že zatímco ve středu testovala dvojice Lacko – Vršecký, ve čtvrtek Davida nahradil Chorvat Niko Pulič a jeho zatím nejmenovaný krajan. „To je v této chvíli všechno, co můžeme k jezdeckému složení týmu říct. Každopádně, ať vyřešíme situaci s druhým jezdcem jakkoli, týmovou jedničkou bude Adam,“ uvedl týmový manažer Jan Kalivoda.

Na rozdíl od minulých let, kdy bylo závěrečné předsezonní testování víceméně o potvrzení správnosti dosavadního konání, letos se podle Vršeckého tým změnám na poslední chvíli nebrání. „Víceméně první den jsme připravili obě auta na Red Bull Ring, druhý den jezdili na základě dat z Misana,“ upřesnil. Ředitel Buggyra Technology Center Petr Marek pak dodal: „V pátek vyhodnotíme data, pak se uvidí, jak dále. Jsme schopni reagovat kdykoli na cokoli.“

Se svými dojmy z testování se svěřil Adam Lacko. „Hodně věcí zkoušíme. Například brzdy, něco na řízení. Zatím nevíme, co je lepší, co není. Data vyhodnotíme až doma. Na to, že jsme na testování, to tu spíš vypadá jako na závodech. Je tu velká konkurence, přijela řada špičkových jezdců startovního pole. Časy zajíždíme pěkné. Uvidíme ale až při vlastních závodech, jak na tom jsme,“ zhodnotil.

Na novou sezonu se zjevně těší Antonio Albacete. „Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost vrátit se za volant závodního trucku. Doufám, že si závody budeme užívat. Pro mě to ale bude trochu těžší, protože Hahn, Lacko a Kiss jsou velmi rychlí,“ svěřil se španělský matador.

Na novou značku si zvyká Jochen Hahn, osvědčený MAN vyměnil minimálně pro tuto sezonu za Iveco. „S Ivecem testuji už podruhé. Zatím nemůžeme říct, jak rychlí jsme. Podle dosavadních poznatků jsem ale na úrovni mých loňských výkonů v tahači MAN,“ odhadl.

 

 


Další články


Nejbližší akce

11.04. - 11.04. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
11.04. - 11.04. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
14.04. AUTODROM AUTO RACECAR TESTING
15.04. AUTODROM AUTO RACECAR TESTING
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři