WorldSBK Czech Round na jedničku!

02.09.2021 20:21

O druhém srpnovém víkendu se na Autodromu Most začala psát nová etapa Mistrovství světa superbiků na území České republiky. Redakce časopisu Motocykl byla u toho a v aktuálním čísle zveřejnila velkou reportáž, z níž přinášíme rozhovor s nejúspěšnějším českým jezdcem ve třídě SSP300 Oliverem Königem (Movisio by MIE).

 

Jak bys zhodnotil svůj historicky první WSBK víkend na Autodromu v Mostě?

Celý víkend určitě překonal má očekávání, pódium byl můj velký cíl, i když upřímně jsem tomu sám úplně nevěřil, protože jsem myslel, že podlehnu tlaku domácího prostředí a médií. Nakonec to ale dopadlo a je to krásný! Trošku mě mrzí ta neděle, protože druhý závod se mi úplně nepovedl, ale určitě si z toho beru poučení do příště. Celkově myslím, že se víkend v Mostě povedl a všichni byli spokojení.

 

Bylo v průběhu víkendu něco, co tě překvapilo?

Asi úplně ne, trať znám moc dobře, možná trošku to počasí, které si s námi docela hrálo, ale nakonec se naštěstí všechno důležité odjelo na suchu.

 

Kdyby se jel víkend v Mostě znovu, co bys udělal jinak?

Určitě bych změnil tu neděli, protože závěr závodu se mi moc nepovedl. Mohl jsem znovu bojovat o pódium, ale kvůli nějakým věcem se to tam bohužel pokazilo, z toho jsme si vzali zkušenosti a podruhé bychom ty chyby již neopakovali.

 

Na čem by měli v Mostě do příštího roku zapracovat?

Za mě v Mostě udělali maximum pro to, aby se tento víkend mohl odjet a makali tam dnem i nocí. Po každém dojetém tréninku trať kontrolovali a zlepšovali, takže z tohoto pohledu ode mě mají velkou jedničku dvakrát podtrženou a s hvězdičkou! Všude tam byla vidět velká snaha, práce a píle ten okruh zdokonalovat a to se jen tak nevidí. Určitě můžou pokračovat i ve zlepšování například únikových zón, které přímo mně nevadí, ale slyšel jsem na to připomínky od jiných jezdců. To si myslím, že Most opět celkově zved- ne. Teď se navíc potvrdilo, že se v Mostě pojede Endurance, což bude už druhý závod mistrovství světa, to je super!

 

Jak seděla trať tvé motorce v porovnání s jinými okruhy?

Ačkoliv je každý okruh jiný, jsou tam některé věci pořád stejné. Obecně máme trošku problém s akcelerací, ale na tom se pokusíme zapracovat a odjet zbytek sezony v co nejlepší kondici.

 

Jaké jsou tvé další plány, už máš jasno ohledně příští sezony?

Ohledně příští sezony zatím nevím, doufám, že se co nejdříve objeví nějaké nabídky a sám budu překvapený, co přijde. Určitě bych ale moc rád zůstal v padoku WorldSBK, protože se tu pomalu sžívám, nacházím si kontakty a rozkoukávám se, takže by byla škoda odcházet. Doufám, že zůstanu tady, ale myslím, že už je čas posunout se z třístovek o kategorii výše. Držte mi palce, ať to dopadne.

 

Další rozhovory s českými jezdci a velkou reportáž z WorldSBK Czech Round si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Motocykl (září 2021).


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři