Zajel nejrychlejší čas, ale nahlásil jiné pneumatiky. Dostane znovu šanci

19.07.2016 14:46

Soutěž amatérských jezdců The Most Challenge pokračuje na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu ve čtvrtek 21. července. Novou šanci zajet nejrychlejší kolo dostane Augustin Hajšman. Při posledním měření sil na začátku července dosáhl s vozem Porsche Cayman sice rekordního času 01:53,108 minuty, komisaři jej však pro nesplnění podmínek neklasifikovali. Nyní dostane ještě jednu šanci.

„Pan Hajšman uvedl v prohlášení, že pojede s pneumatikami typu semi-slick, které vlastnosti auta na dráze výrazně vylepšují. Tento typ patří k nepovolené výbavě vozu v soutěži. Z toho důvodu jsme k jeho času nepřihlíželi. Po ukončení jízd nám ale oznámil, že se spletl a nejrychlejší kolo zajel na běžných, sériově vyráběných pneumatikách. Nebyl to úmysl, stát se to může. Umožníme mu tedy, aby se pokusil při nebližší příležitosti znovu zajet nejlepší čas, a to bez poplatku,“ vysvětlil sportovní manager společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.

Podle dosud platných výsledků je lídrem soutěže Jan Hlavička. Ve své Škodě Octavii časem 01:55,181 minuty jen těsně porazil Lukáše Hinka na BMW M3, který vévodil pořadí jezdců od počátku května. Oba jezdce dělí pouhých 59 tisícin vteřiny.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami bez rozdílu skupin. Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp za účasti dvojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

Všichni adepti na hlavní výhru se mohou pokoušet zajet nejlepší čas, případně zlepšit už dosažený výkon až do konce září, na kdy je vypsán poslední termín soutěže. Další možnost mají 11. srpna. Průběžné výsledky zájemci najdou zde.

 


Další články


Nejbližší akce

22.08. - 22.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
22.08. - 22.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy - FOR MOTO STANDARD
26.08. - 26.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
28.08. - 30.08. Závody CZECH TRUCK PRIX
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
29.08. - 29.08. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři