Závod Czech Truck Prix má nového silného partnera, společnost Iveco

12.05.2016 09:51

Závod Czech Truck Prix má nového silného partnera, společnost Iveco - Autodrom Most

Iveco, přední lídr ve vývoji, výrobě, marketingu a servisu lehkých, středních a těžkých užitkových vozidel, autobusů, speciálních vozidel a motorů, se stal partnerem společnosti AUTODROM MOST pro prestižní závod okruhových tahačů Czech Truck Prix. Autodrom vrcholný podnik roku, který je součástí evropského šampionátu ETRC, letos přivítá o víkendu 2. až 4. září.

Rozhodnutí automobilky přivítala obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. „Spojení se silným a věrohodným partnerem nám umožňuje soustředit se v přípravě na vrcholný okamžik našeho závodního kalendáře na maximální kvalitu služeb jak pro jezdce a jejich týmy, tak samozřejmě na rozsah a pestrost programové nabídky určené divákům,“ doplnila.

Ivecu je motorsport blízký. Obrovský úspěch má firma za sebou v podobě letošního vítězství Gerarda De Rooye v nejobtížnější soutěži světa Rally Dakar v kategorii kamionů. Své želízko v ohni má ale Iveco právě i v evropském šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC). Německý jezdec, trojnásobný evropský šampion Gerhard Körber (na snímku) a jeho tým Schwabentruck si v úvodním podniku letošního mistrovství na rakouském okruhu Red Bull Ring nevedli s bílo oranžovým speciálem Stralis 440 E 56 vůbec špatně. V průběžné kvalifikaci patří Körberovi čtvrté místo, týmový kolega Markus Altenstrasser je hned za ním.

„Jsme hrdí na naše přetrvávající silné pouto s týmem Schwabentruck. Pro značku Iveco to představuje obrovskou příležitost předvést kvalitu, trvanlivost a výkonnost našich tahačů a navázat kontakt s fanoušky značky z celé Evropy. Platí to tedy pochopitelně i pro mostecký závod Czech Truck Prix, jehož jsme hrdými partneři,“ uvedl prezident značky Iveco Pierre Lahutte.

Czech Truck Prix má letos pro návštěvníky několik novinek. Je to zejména jednotné vstupné do celého areálu mosteckého autodromu, tedy na divácký svah i do paddocku. Cena zahrnuje také Grid walk, což je možnost korzovat mezi trucky a jezdci na roštu těsně před startem závodu. Vstupenky už jsou v prodeji, zakoupit je lze zde.

Iveco zaměstnává celosvětově téměř 21 000 pracovníků. Své výrobní závody má v sedmi zemích Evropy, Asie, Afriky, Oceánie a  Latinské Ameriky, odkud vyjíždějí vozidla s nejnovějšími technologiemi. Všude na světě, kde jsou v provozu vozidla Iveco, zaručuje technickou asistenci 4 200 prodejních a servisních středisek nacházejících se ve více než 160 zemích. Od roku 1999 patří do skupiny i tuzemská firma IvecoBus, bývalá Karosa Vysoké Mýto. Vyrábí autobusy pod názvem Irisbus Iveco.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři