Závod The Most RALLY #2 získal zvláštní ustanovení

13.04.2017 13:11

Federace automobilového sportu Autoklubu ČR (FAS AČR) schválila zvláštní ustanovení pro závod The Most RALLY #2, který se pojede v areálu mosteckého autodromu a po okolních silnicích v oblasti Krušných hor v sobotu 3. června. Je součástí republikové RI Okna Rallysprint série, posádky se k účasti v tomto podniku mohou přihlásit zde.

Diváci opět uvidí napínavé souboje špičkových tuzemských rallyových posádek, za vstup do areálu autodromu se neplatí. Soutěž zahrnuje čtyři rychlostní zkoušky s asfaltovým povrchem, jednu z nich posádky absolvují na rallyovém okruhu autodromu. „Úseky rychlostních zkoušek měří celkem 70 kilometrů, některé se jedou dvakrát, jedna třikrát,“ upřesnil tajemník závodu a sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Michal Marek.

Součástí závodu bude v pátek 2. června odpoledne i spanilá jízda závodních speciálů z autodromu do centra města s autogramiádou jezdců a také sobotní celodenní doprovodný program v areálu polygonu.

„Děti se mohou těšit na rozmanité atrakce, například skákací race zónu, dopravní hřiště či soutěže o ceny. Fanoušky jistě zaujme adrenalinová show a možnost vstupu do servisní zóny závodníků. Zájemci se mohou vyřádit na motokárové dráze či dráze pro čtyřkolky. Chybět pochopitelně nebude ani zázemí s občerstvením a nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů v autokaru BARBUS,“ vyjmenovala obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Po nultém a první ročníku rallysprintových závodů na mosteckém autodromu na přelomu října a listopadu se tentokrát termín posouvá do pozdního jara. Týmy i fanoušci se tak mohou těšit na teplotní komfort.

Loňský závod The Most Rally #1, který se jel ještě jako rallysprintová exhibice, opanovala posádka Martin Hudec – Petr Picka ve voze Škoda Fabia R5. Na druhého v pořadí najela přes 28 vteřin. S identickou technikou si vyjel bronzovou příčku Zdeněk Pokorný se spolujezdcem Jiřím Skořepou, na vítěze ztratil 35 vteřin. Mezi oba nejnovější soutěžní speciály domácí automobilky se vklínil David Nešpor s Martinem Neoralem se silným a elegantním strojem Porsche 997 GT3.

 


Další články


Nejbližší akce

22.02. - 22.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
22.02. - 22.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
22.02. - 22.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.02. AUTODROM AUTO Special Drive
29.02. - 29.02. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
29.02. - 29.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
29.02. - 29.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy za snížené viditelnosti
10.03. AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři