Závodní dráha bude patřit běžkařům a psímu spřežení

19.01.2017 15:56

V pěší, běžeckou či lyžařskou magistrálu se v úterý 24. ledna promění velký závodní okruh mosteckého autodromu. V době od 09:00 do 16:00 hodin si každý může vyzkoušet zasněženou dráhu dlouhou 4,2 kilometry ujít, oběhnout či objet na běžkách. Zpestřením pak bude ukázka jízdy psího spřežení.

Za vstup do areálu autodromu ani za zaparkování vozu organizátoři peníze nevybírají. Běžkaři mohou parkovat u restaurace nedaleko startovní věže, v níž je k dispozici automat s občerstvením. Na polygonu mohou lidé parkovat na diváckém svahu, místní restaurace bude v provozu. „Kdo se může uvolnit, čeká jej nevšední podívaná a také sportovní zážitek. Po víkendových mrazech, které se mají dle předpovědi dostavit, předpokládáme, že sněhová pokrývka na závodní trati vydrží. V úterý by tak měly panovat ideální podmínky,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Tým „Psí banda“ v čele se Soňou Svobodovou z Cínovce na Teplicku dorazí na autodrom ráno mezi devátou a desátou hodinou. Pro okruh i pro psí smečku to bude premiéra. Musherka přiveze křížence severských plemen, které si osvojila převážně z útulků.

„Zájemci si mohou čtyřnohé mazlíčky, kteří zimu, sníh a běhání milují, pohladit a vyfotit se s nimi. Spřežení oběhne jeden okruh a poté budou mít psi na chvilku volný výběh na cílové rovince. Na stupních vítězů jim pak předáme malý dárek, pytel granulí,“ upřesnila Raková. Více informací zájemci najdou zde.

Ve stejný den bude mít na malém závodním okruhu autodromu, jenž je součástí výcvikových ploch polygonu, zastávku mezinárodní dálková rally veteránských vozidel The Winter Trial 2017. Na 60 posádek ze sedmi zemí absolvuje mezi 10:30 a 11:30 hodin jeden z náročných testů pravidelnosti. Trasa letošního ročníku oblíbené soutěže historických automobilů vede z Nizozemska přes Německo a Českou republiku do Rakouska. Měří 2 500 kilometrů.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři