Autodrom nabízí další sportovní kurz, zájemci krotí Octavii RS

06.06.2016 17:31

Společnost AUTODROM MOST připravila další sportovní kurz, je zaměřený na majitele vozů Škoda Octavia RS. Jeho cílem je naučit se vůz efektivně a bezpečně používat a zjistit, jak funguje při ostřejším zacházení ve vyšších rychlostech. Při premiéře v pondělí 6. června přivítal účastníky zkušený profesionální kouč Jiří Patera, zásady bezpečné jízdy vyučuje už 25 let. Má za sebou také bohatou kariéru jezdce. Zúčastnil se 235 závodů rally, věnoval se také okruhovému závodění.

„Škoda Octavia RS je velmi povedený vůz, skvěle funguje. Rozhodli jsme se proto, že zájemcům z řad jeho majitelů umožníme lépe toto vydařené auto poznat, naučíme je dynamickému způsobu jízdy. Praktická výuka navíc obsahuje kromě zvládání brzdění a vyhýbání se překážkám na cvičných plochách polygonu také náročné manévry ve vysokých rychlostech na velkém závodním okruhu. Na kurzu tedy čeká každého i pořádná dávka adrenalinu,“ uvedl Patera.

Upozornil, že vlastní jízdě předchází dvouhodinová teoretická příprava. „Je velmi důležitá. Bez respektování zásad bezpečné jízdy vystavuje řidič sebe, ale i celou posádku riziku nehody. Proto s účastníky kurzu velmi detailně a podrobně probíráme techniku jízdy. Začínáme správným sezením, držením volantu, volbou pneumatik. Jedno s druhým souvisí a tvoří ucelený řetězec. Když nebudu správně sedět a držet volant, nevyvinu dostatečný tlak na brzdu, a nedobrzdím včas před překážkou,“ řekl Patera.

Autodrom spolupracuje s několika špičkovými jezdci, například dosud jediným českým pilotem Formule 1 Tomášem Engem či dvojnásobným vítězem a současným lídrem evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. „S oběma pány si lze u nás také objednat celodenní kurz sportovní jízdy. Termín kurzu pod vedením Tomáše, nazvaný Enge Academy Most, se blíží. O své řidičské umění a bohaté zkušenosti závodního jezdce se podělí už ve středu 29. června,“ doplnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři