Autodrom ožije kempem minimotorek, cyklo maratonem a budoucí inženýři představí své formule

28.07.2016 14:47

Tři zajímavé akce bude hostit v následujících dnech mostecký autodrom, veřejnost je může navštívit zdarma. Už o víkendu se do areálu polygonu sjedou malí motorkáři v doprovodu svých rodičů. Zúčastní se letního tréninkového kempu pro začínající adepty silničních motocyklových závodů pod dohledem známých českých jezdců a aktuálních účastníků British Superbike Championship, bratrů Jakuba a Matěje Smržů. V úterý 2. srpna pak bude velký závodní okruh autodromu patřit cyklistickým týmům, jejichž součástí musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Mostecká zastávka je součástí pětidenního Metrostav handy cyklo maratonu napříč republikou. A v sobotu 6. srpna vyvrcholí na polygonu soutěž Formula Student pro týmy studentů technických vysokých škol z celé Evropy i zemí dalších kontinentů.

Smrž Academy Camp je určený pro jezdce kategorií Mini Moto Junior A, Mini Moto Junior B, Mini GP 50, Mini GP 100 a Mini GP 80 Junior. Přihlásilo se více než 30 jezdeckých talentů, paddock uvnitř polygonu bude otevřený už od pátku 29. července od 18:00 hodin.

„Celý víkend je koncipován jako nácvik závodních technik s jejich následnými praktickými zkouškami. Malí jezdci nakonec zúročí, co se naučili, v závěrečném závodě. Na kempu se zároveň seznámí s novým malým okruhem na polygonu, na němž se už v příštím roce uskuteční závody zahrnuté do Mistrovství ČR,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

V itineráři Metrostav cyklo handy maratonu, který účastníky postupně zavede až do Bratislavy, bude 2. srpna od 18:00 do 20:00 hodin mostecký autodrom jednou z prvních zastávek. Pořadatelé očekávají velký zájem z řad účastníků i diváků. A vskutku je na co se těšit. Kromě sportovních výkonů jistě vzbudí zaslouženou pozornost také tým Hokejky, s. r. o., jehož členy jsou zlatí olympionici z Nagana Jiří Šlégr, Milan Hejduk a Jan Čaloun. „S hokejisty si lidé mohou pohovořit, vyzpovídá je i moderátor akce. Vstup pro veřejnost je zdarma, chybět nebude ani živá hudba. Zhruba od 20:00 hodin mohou velký závodní okruh zdolat na kole, kolečkových bruslích či po svých i zájemci z řad veřejnosti,“ upřesnila Raková.

Mezinárodní závody formulí sestrojených univerzitními týmy z celého světa se do areálu autodromu vracejí po loňské premiéře. Zázemí polygonu a jeho tréninkové moduly jsou ideálním místem setkávání těchto početných týmů studentů, které stojí za vývojem „miniformulí“, jež jsou poměrem váhy a výkonu srovnatelné s Formulí 1. Očekává se příjezd více než 600 studentů a jejich doprovodu.

Zadáním soutěže Formula Student je vývoj vozu formulového typu pro víkendového neprofesionálního závodníka. Soutěž je často označována jako inženýrská, což odráží její filosofii: vytvořit studentům prostředí pro jejich rozvoj během studia a zlepšit jejich přípravu na praxi. Z toho důvodu týmy nesoutěží pouze na trati, ale také před odbornými komisemi, které prověřují jejich vozy z hlediska technické vyspělosti, ceny i prodejního potenciálu. „Studenti se k nám začnou sjíždět už 1. srpna, stejně jako loni budou kempovat pod stany v areálu polygonu. Po celý týden bude areál zdarma otevřený i veřejnosti, mohou sledovat soutěž, ale využít i naši motokárovou dráhu či dětské dopravní hřiště,“ doplnila Raková.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři