I letos mohou zájemci soutěžit o nejrychlejšího amatérského jezdce autodromu

06.03.2020 13:48

Oblíbená soutěž amatérských jezdců na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Challenge vstupuje do šestého ročníku, a to s upravenými pravidly. Změny se týkají použití pneumatik semi slick, bodovacího systému nebo zavedení podmínky pro klasifikaci v soutěži. Bodovací systém zůstává v platnosti, podle obchodního manažera pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakuba Krafka se osvědčil. „Důvodem změn je ještě více motivovat jezdce k účasti v soutěži a zvýšit šanci na celkové vítězství i majitelům aut slabších kubatur,“ vysvětlil zásah pořadatelů.

Letošní ročník soutěže zahrnuje osm termínů, první kolo bude součástí zahájení nové sezony s volnými jízdami vlastním vozem po velkém závodním okruhu pro veřejnost The Most AUTOSHOW v sobotu 21. března. V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. Bodovací ratingový systém, zavedený před dvěma lety, však dává šanci na celkové vítězství i jezdci, který nedosáhne absolutně nejrychlejšího času. Auta soutěžících jsou rozdělena podle výkonu motoru do čtyř kategorií: N1, N2, N3 a N4.

„Pokud někdo z nižší kategorie opatří svůj vůz pneumatikami semi slick, postoupí automaticky o jednu kategorii výše. Kompenzujeme tak výhodu semi slicků, na nichž lze dosáhnout lepšího času na jedno kolo. Body nově rozdáme i jezdcům, kteří v soutěžní den nepřekonají čas dosažený v předcházejícím termínu. Dosud tomu tak nebylo, na body měl nárok jen ten, kdo se zlepšil. Novinkou je i systém klasifikace. Jako základ vezmeme čtyři termíny, v nichž účastník soutěže dosáhl nejvyššího počtu bodů. Jejich součet pak stanoví celkové pořadí. Hodnocen bude jen jezdec, který se v sezoně zúčastní soutěže alespoň dvakrát,“ upřesnil Krafek.

Vítězství v soutěži The Most Challenge, jejíž pátý ročník vyvrcholil loni na konci října, obhajuje Jakub Šimák s vozem Renault Clio. Podařilo se mu nastřádat 62 bodů. Druhý v pořadí Tomáš Hajšman, jezdící s vozem Porsche Cayman, dosáhl nejlepšího času na jedno kolo 1:48,587 minuty. Přesto v ratingovém systému, který je pro hodnocení v soutěži rozhodující, ztratil na Šimáka 22 bodů. Bronzovou příčku si 27 body zajistil Robert Špáňa s BMW M3.

Šampion The Most Challenge se může těšit na jízdu v okruhovém závodním speciálu OCR. Jeho nejúspěšnější rivalové na druhém a třetím místě se zdarma zúčastní okruhové školy, respektive kurzu sportovní jízdy. Věcné ceny si pak odnášejí vítězové jednotlivých vypsaných kategorií.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři