Iveco je novým partnerem mosteckého závodu Czech Truck Prix

30.05.2016 12:44

Iveco, přední lídr ve vývoji, výrobě, marketingu a servisu lehkých, středních a těžkých užitkových vozidel, autobusů, speciálních vozidel a motorů, se stal partnerem společnosti AUTODROM MOST pro prestižní závod okruhových tahačů Czech Truck Prix. Autodrom vrcholný podnik roku, který je součástí evropského šampionátu ETRC, letos přivítá o víkendu 2. až 4. září.

„Je vždy přínosem, pokud se podaří spojit se silným a věrohodným partnerem. Umožňuje nám to mimo jiné soustředit se v přípravě na vrcholný okamžik našeho závodního kalendáře na maximální kvalitu. Nespočívá jen v komfortním zázemí pro jezdce a jejich závodní týmy, ale samozřejmě také ve skvělém servisu a službách pro diváky. Týká se to i doprovodného programu, jímž chceme zaujmout muže, ženy i děti, a to od nejútlejšího věku až po seniory,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Ivecu je motorsport blízký. Obrovský úspěch má firma za sebou v podobě letošního vítězství Gerarda De Rooye v nejobtížnější soutěži světa Rally Dakar v kategorii kamionů. Nizozemec na speciálu Iveco pokořil silné a obávané posádky ruských Kamazů. Zopakoval si tak triumf z roku 2012. Radost automobilky pak znásobil třetím místem argentinský jezdec Federico Villagra. Iveco letos osedlal i český trucker Aleš Loprais. Štěstí mu ale nepřálo. Technika jeho posádku zradila, což znamenalo loučení se soutěží.

Své želízko v ohni má ale Iveco právě i v evropském šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC). V poli čtrnácti jezdců je sice značka Iveco osamocená, německý jezdec, trojnásobný evropský šampion Gerhard Körber a jeho tým Schwabentruck si ale v úvodním podniku letošního mistrovství na rakouském okruhu Red Bull Ring nevedli s bílo oranžovým speciálem Stralis 440 E 56 (na snímku) vůbec špatně. V průběžné kvalifikaci patří jezdci čtvrté místo. Körberův týmový kolega Markus Altenstrasser jistí svého zkušenějšího parťáka hned z pátého místa.

„Jsme hrdí na naše přetrvávající silné pouto s týmem Schwabentruck. Pro značku Iveco to představuje obrovskou příležitost předvést kvalitu, trvanlivost a výkonnost našich tahačů a navázat kontakt s fanoušky značky z celé Evropy. Platí to tedy pochopitelně i pro mostecký závod Czech Truck Prix, jehož jsme hrdými partneři,“ uvedl prezident značky Iveco Pierre Lahutte.

Czech Truck Prix má letos pro návštěvníky několik novinek. Je to zejména jednotné vstupné do celého areálu mosteckého autodromu, tedy na divácký svah i do paddocku. Cena zahrnuje také Grid walk, což je možnost korzovat mezi trucky a jezdci na roštu těsně před startem závodu. Lístky jsou už navíc v prodeji. „Tím, že vstupné je jednotné a vstupenky jednodenní, nemusejí se lidé ani dopředu rozhodovat, zda dorazí v sobotu nebo neděli. Stačí si lístek koupit a zvolit den až aktuálně o závodním víkendu,“ vysvětlila Svobodová. Vstupenky je možné zakoupit zde.

Iveco zaměstnává celosvětově téměř 21 000 pracovníků. Své výrobní závody má v sedmi zemích Evropy, Asie, Afriky, Oceánie a  Latinské Ameriky, odkud vyjíždějí vozidla s nejnovějšími technologiemi. Všude na světě, kde jsou v provozu vozidla Iveco, zaručuje technickou asistenci 4 200 prodejních a servisních středisek nacházejících se ve více než 160 zemích. Od roku 1999 patří do skupiny i tuzemská firma IvecoBus, bývalá Karosa Vysoké Mýto. Vyrábí autobusy pod názvem Irisbus Iveco.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři