Kdo dorazí na autodrom, bude svědkem nového traťového rekordu!

28.08.2020 16:22

Už po pátečních trénincích jezdců na novodobých monopostech série MAXX Formula je jasné, že se mostecký autodrom dočká po 11 letech nového traťového rekordu.  MAXX Formula je jednou z pěti vložených sérií evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který hostí o tomto víkendu okruh v Mostě už poosmadvacáté. 

Atraktivní série, která má na severu Čech premiéru, zahrnuje novodobé monoposty velkých cen F1, GP2, F3000 a IndyCar, vyráběné od 90. let do roku 2010. Diváci se mohou těšit na nádherné silné stroje Arrows F1, Super Aguri SA-06, F1 Sauber C29 nebo SuperLeague Formula. Ve startovním poli nechybí ani Veronika Jaksch s formulí Dallare GP2, jediná žena a reprezentantka České republiky.

 „Hned v prvním tréninku překonali tři jezdci dosud platný rekord v kategorii automobilů, který drží Němec Stefan Mücke z května 2009. S vozem Mercedes C-Klasse DTM tehdy zajel nejrychlejší kolo v čase 1:25,610 minuty. Na nový zápis si ale musíme počkat do sobotních a nedělních ostrých jízd. Platí totiž jen rekord dosažený v oficiálním závodě. Kdo ještě s návštěvou autodromu váhá, dělá chybu. Vždyť kdy jindy bude mít šanci vidět tato nezkrotná monstra v souboji mezi sebou i o nejlepší čas, a to všechno na vlastní oči,“ láká do ochozů sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.

Volné a měřené tréninky v pátek absolvovali jezdci zbylých doprovodných sérií, jimiž jsou Renault Clio Cup Central Europe s dalším českým želízkem v ohni a obhájcem loňského titulu Tomášem Pekařem, Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup, Tourenwagen Legenden a Tourenwagen Revival.

Na dráze nemohli pochopitelně chybět ani „krotitelé“ pětitunových závodních tahačů, na něž je upřena hlavní pozornost fanoušků. Ti domácí pochopitelně protěžují mistra Evropy z roku 2017 Adama Lacka. V týmu Buggyra Racing jej v této sezoně posílila mladá krev, devatenáctiletý talentovaný Francouz Téo Calvet a ještě o tři roky mladší dcera majitele týmu Martina Koloce Aliyyah. Ve vyrovnané konkurenci v čele s šestinásobným evropským šampionem Jochenem Hahnem to však Adam nebude mít vůbec lehké.

Seriál mistrovství Evropy v závodech tahačů by měl být letos jen šestidílný. Oproti původním plánům se kvůli epidemii koronaviru neuskutečnily závody na Nürburgringu v Německu a na Slovakia Ringu. Czech Truck je tak první akcí sezony. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, následuje belgický Zolder (12. a 13. září), španělská Jarama (26. a 27. září), Hungaroring v Maďarsku (17. a 18. října), proslulý okruh Le Mans ve Francii (7. a 8. listopadu) a italské Misano (14. a 15. listopadu).

Autodrom uspořádá v letošní zkrácené sezoně dva ze svých stěžejních závodních víkendů. Vedle Czech Truck Prix to bude ve dnech 14. až 15. listopadu evropská série OMV MaxxMotion NASCAR Show, která se původně měla jet v červnu.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři