Mladší bratr Sebastiana Vettela Fabian pojede ADAC GT Masters

01.03.2019 16:10

Dvacetiletý německý jezdec Fabian Vettel vstoupil do šampionátu ADAC GT Masters. Informaci přinesl německý deník Bild. Pro tuto sezonu Vettela angažoval tým HTP Motorsport, který připravuje do závodů vozy Mercedes-AMG GT3, takzvané „žluté mamby“. Bratr čtyřnásobného mistra světa vozů F1 Sebastiana (31 let) se tak objeví i na mosteckém autodromu, který hostí závodní víkend šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters ve dnech 17. – 19. května.

Fabian se deníku svěřil se smíšenými pocity, Sebastian hájí jako pilot F1 je rudé barvy Ferrari, velkého rivala Mercedesu. „Mercedes byl vždycky náš soupeř. Celá rodina to tak vnímala, protože můj bratr vždycky bojoval proti nim. Na začátku to tak byla trochu legrace. Nemám s tím ale žádný problém. Mercedes je velmi úspěšná značka ve všem, co dělá,“ vysvětlil.

Sportovně vzal podle něj informaci o angažmá svého bratra i Sebastian Vettel. „Řekl mi: Pokud jsi dostal tuto příležitost, jdi na to,“ dodal Fabian.

Závodní víkend ADAC GT Masters v Mostě navazuje na úspěšnou loňskou premiéru. Diváci se mohou těšit na upravené supersportovní vozy kategorie GT3, vedle Mercedesu AMG GT3 například na Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 nebo Porsche 911 GT3-R. Výkonnostní rozdíly mezi nimi vyrovnává systém Balance of Performance. Často se tak stává, že v rozdílu jedné vteřiny se pohybuje až 20 vozů, což zajišťuje velmi těsné souboje a vystupňuje jejich dramatičnost. Fanoušky však jistě uspokojí i doprovodné série, v tomto případě ADAC TCR Germany, Porsche, Carrera Cup a Spezial Tourenwagen Trophy.

Česká republika má své želízko v ohni v podobě Filipa Salaquardy, jezdícího v černé Audi R8 LMS týmu ISR svého otce Igora. S německým stájovým kolegou Frankem Stipplerem zakončili loňskou sezonu, která byla v šampionátu jejich premiérovou, na velmi solidní osmé příčce.

Šampionát ADAC GT Masters zahájí sezonu 2019 o víkendu 26. až 28. dubna tradičně v německém Oscherslebenu. Po květnovém závodu v Mostě se přesune do rakouského Red Bull Ringu (7. až 9. června). Po delší přestávce seriál bude pokračovat 9. až 11. srpna na nizozemském okruhu v Zandvoortu. Na poslední tři závodní víkendy se vrátí do Německa. Na Nürburgringu se pojede 16. až 18. srpna, na Hockenheimringu 13. až 15. září. Šampionát vyvrcholí 27. až 29. září na okruhu Sachsenring.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři