Most přivítá souboje vozů zóny střední Evropy

09.06.2017 13:19

Už za týden bude centrem zájmu fanoušků motoristického sportu velký závodní okruh mosteckého autodromu. Na severu Čech totiž pokračuje seriál závodů cestovních a GT vozů a formulí zóny střední Evropy The Most FIA Central Europe Zone Challenge. Tréninky a kvalifikaci zájemci mohou sledovat v pátek 16. června, v sobotu 17. a v neděli 18. června pak vypuknou ostré souboje o body. Časový harmonogram závodů a startovní listiny zájemci najdou zde.

Okruhové mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ má za sebou pět závodních víkendů. Letošní premiéru obstaral 22. a 23. dubna maďarský Hungaroring, o měsíc později pak hostil týmy Red Bull Ring v rakouském Spielbergu. Následovaly závody na okruzích v Srbsku, Slovinsku, tento víkend šampionát přivítá polská Poznaň. Po mosteckém závodním víkendu se seriál vrátí do České republiky ještě 9. a 10. září, kdy se pořadatelství ujme brněnský Masarykův okruh. Bude zároveň poslední zastávkou FIA CEZ letošní sezony.

FIA CEZ, která se jede jako republikové mistrovství plechových aut a formulí, zahrnuje divize D2, D4 do 2000 ccm a D4 nad 2000 ccm.

Mezi tuzemskými účastníky letošního ročníku FIA CEZ nechybí Jiří Stránský, který jede v kategorii Divize 4 nad 2000 ccm. Mostecký jezdec má výhodu domácího okruhu, který zná do každého detailu. Vystřídal rally, vrchy i okruhy, od loňska jezdí mezinárodní FIA závody. Má za sebou i několik závodů oblíbeného obnoveného seriálu Škoda Octavia Cup. Letos jezdí s Lamborghini Gallardo Trofeo ve stáji Mičánek Motorsport.

Domácí fanoušky potěší i talentovaná jezdkyně Gabriela Jílková, a to v Divizi 4 do 2000 ccm. Loňská +vítězka ceny Elišky Junkové v anketě Zlatý Volant útočí ve voze Renault Clio Cup na nejvyšší příčky a zdatně prohání i mužské soupeře.

Nejmladším účastníkem šampionátu je teprve šestnáctiletý Petr Semerád. Startuje v Divizi 2, a to ve Formuli 4  týmu Křenek Motorsport. Boj o vítězství ve své kategorii svede zejména s o dva roky starším pilotem na identickém stroji F4, Václavem Šafářem z Teplicka s rodinným týmem. Servis jeho vozu zajišťuje Tomáš Chabr, který má na okruzích už také něco odježděno. V Mostě to bude první ostrá konfrontace obou ambiciózních mladíků.

Petr Semerád aspiruje na všestranného jezdce. Syn Josefa a mladší bratr Martina Semerádových, známých a úspěšných rallyových jezdců, si v sobotu 3. června odbyl úspěšnou premiéru právě v rally. Se spolujezdcem Petrem Těšínským v závodu The Most Rally #2, který byl součástí RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, obsadili 13. místo v absolutním pořadí. Ve své kategorii pak skončili na velmi slušné šesté příčce.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři