Nový asfalt mosteckého autodromu prověřily při testování první vozy

20.03.2019 15:41

Po zimní přestávce znovu ožil velký závodní okruh mosteckého autodromu. Provozní výluku vlastník areálu využil k výměně velké části asfaltového povrchu na dráze. Starý a na mnoha místech hrbolatý asfalt v úseku dlouhém 2,4 kilometru dělníci nahradili novou vrstvou, při testování před sezonou se s ní už seznámily první jezdci ve vozech kategorie TCR i GT3. „Asfalt byl ze začátku kluzký, ale stopa začíná být pogumovaná a drží čím dál víc. Nový povrch je příjemně rovný, bez hrbolů. Svádí k rychlejší jízdě, letos určitě budou padat traťové rekordy,“ tlumočil pocity jezdců obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Plánovaná výměna asfaltu vyjde na zhruba 15 milionů korun a navazuje na první etapu z přelomu let 2015 a 2016, kdy získal nový povrch úsek dráhy dlouhý 630 metrů. Tvoří jej poslední dvě zatáčky před cílovou rovinkou. Celý okruh měří 4,212 kilometru, obnoveno je tak nyní zhruba 75 procent povrchu dráhy.

Už v neděli 24. března čeká konfrontace s nový povrchem také běžné řidiče, a to při zahájení letošní sezony autodromu. Tradiční akce The Most AUTOSHOW totiž nabízí od 09:00 do 17:00 hodin populární volné jízdy vlastním vozem po dráze, chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Odstartuje také pátý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge. Za vstup a parkování v areálu autodromu jeho návštěvníci neplatí.

Návštěvníci autoshow si mohou nový povrch okruhu vyzkoušet i v ostřejším tempu na sedadle spolujezdce při taxijízdě v závodním speciálu, nebo se přihlásit do netradičně pojatého jednokolového závodu s tenisovým míčkem v košíčku na přední kapotě vlastního vozu LOUDA CUP. Pro první tři v cíli jsou připraveny vždy dvě vstupenky na jeden ze stěžejních závodních víkendů autodromu, jimiž jsou evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix, evropská sérii závodů amerických sedanů NASCAR a šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters.

Autoshow nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky. K dispozici budou mít dětské hřiště s dopravními značkami a funkčními semafory, kde jim pořadatelé zdarma zapůjčí kola, koloběžky či odrážedla a také přilby.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři