Oblíbená soutěž The Most Challenge má nového vedoucího

24.08.2017 13:35

Úterní pokračování třetího ročníku oblíbené soutěže pro amatérské řidiče The Most Challenge o nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu má nového lídra. Stal se jím Aleš Pelikán z Pardubic, který se svým žlutým Ferrari F12 dosáhl času 01:50,122 minuty. Překonal tak o pouhopouhých šest tisícin vteřiny dosavadní rekord Tomáše Hajšmana z Plzně s Porsche GT4 z dubna letošního roku.

„Byl jsem v Mostě poprvé a moc jsem si to užil. Okruh je nádherný. Netušil jsem, že jsem zajel nejrychleji. Soutěž je skvělá, moc dobrý nápad organizátorů,“ svěřil se svými dojmy šestačtyřicetiletý sympaťák z města perníku.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami, podmínkou je platná registrační značka vozu. Podrobné informace o soutěži včetně nejbližších vypsaných termínů a časů zájemci najdou zde, tabulku s průběžnými výsledky pak zde.

Pořadatel přišel letos s novinkou, která dává šanci na dobré umístění i řidičům vozů se slabším výkonem motoru. „Je nám jasné, že dosahovat časů srovnatelných s nadupanými vozy typu Porsche či Ferrari je nereálné. Vypsali jsme proto ceny i pro vítěze každé ze čtyř výkonnostních kategorií,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Absolutní vítěz s nejrychlejším časem absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat kurz sportovní jízdy za účasti profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře, který obsadil stříbrnou příčku v loni obnoveném seriálu Škoda Octavia Cup. Soutěžící, kteří dosáhnou nejlepšího času v jednotlivých kategoriích, se mohou také bezplatně zúčastnit kurzu sportovní jízdy s Tomášem Pekařem a obdrží i další zajímavé ceny.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři