Olejářský gigant TOTAL zasvětil den na autodromu problematice bezpečnosti

28.04.2016 16:37

Tým 150 manažerů, zaměstnanců a partnerů společnosti TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA, která je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL, strávil čtvrtek v areálu mosteckého autodromu. Cílem ale nebyla jen prohlídka ploch, vybavení a zázemí společnosti AUTODROM MOST, jehož je TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA novým silným partnerem, bohatý a pestrý program na severu Čech olejáři zaměřili zejména na veškeré aspekty problematiky bezpečnosti.

„Naše společnost pořádá na bezpečnost zaměřené akce pro zaměstnance ve všech svých filiálkách vždy u příležitosti Světového dne bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který připadá právě na dnešek. Je to už dlouholetá tradice. Nechybí proto mezi námi ani ředitel HSEQ TOTAL pro Evropu Jean-Louis Parrot, který má na starosti právě i bezpečnostní politiku,“ informoval marketingový ředitel společnosti TOTAL pro Českou a Slovenskou republiku a Maďarsko Filippo Falcinelli.

Den začal prezentací, při níž se přítomné seznámili se zásadami bezpečnosti společnosti TOTAL i s důrazem na partnerské organizace. Přednáška pochopitelně neopominula ani silniční provoz včetně krizových situací, jimž mohou řidiči každodenně čelit. „Všichni jsme řidiči, drtivá většina z nás používá firemní vůz. Jsem proto rád, že jsme díky partnerství s provozovatelem závodního okruhu, ale také moderních a špičkově vybavených výcvikových ploch dostali šanci přiučit se, jak předvídat a pokud možno předcházet nástrahám v silničním provozu. A to zajímavou a přitom zábavnou formou,“ uvedl Falcinelli.

Zástupci společnosti si vyzkoušeli jízdu po místním okruhu nejen na trenažéru, ale také v rychlém závodním speciálu. Absolvovali i zkrácenou ukázku kurzu bezpečné jízdy pod dohledem hlavního instruktora či řídili s takzvanými opileckými brýlemi. Prohlédli si také formuli sestavenou týmem studentů technických univerzit. Akční a napínavá pak byla podívaná na práci záchranářů, kteří vyprošťovali těžce zraněného řidiče osobního auta po simulované havárii s traktorem.

Program zpestřily moderátorky VIP zpráv televize Prima Monika Leová a Andrea Košťálová, jež svezla po velkém okruhu naše nejmladší jezdkyně a vítězka soutěže talentovaných budoucích závodníků Junior Star Gabriela Jílková.

„Partnerství se společností TOTAL je pro nás exkluzivní a prestižní záležitostí. Umožní nám rozvíjet areál autodromu tak, aby se u nás cítili co nejlépe závodní stáje a pochopitelně i diváci a návštěvníci našich akcí. I proto jsme rádi, že jsme mohli nabídnout zástupcům společnosti kvalitní a důstojné zázemí pro jejich teambullding. Věřím, že se u nás cítili dobře a přijedou znovu,“ doplnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Skupina TOTAL, která je čtvrtou největší olejářskou společností na světě, se výrazně angažuje právě ve světě motorsportu. Je nepřehlédnutelná ve všech prestižních kategoriích, od Formule 1, světového šampionatu v rally až po Moto GP.

Hlavními činnostmi společnosti TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA jsou obchod s automobilovými oleji pod obchodními značkami TOTAL a ELF, dále pak obchod s průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny na letištích v Praze a Karlových Varech. Obchod s asfaltem pak firma realizuje i prostřednictvím vlastní výroby a skladů asfaltů v Kouřimi.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři