Rally ukončí letošní závodní sezonu na autodromu, představí se 39 posádek

27.10.2016 15:54

Společnost AUTODROM MOST zve v sobotu 29. října fanoušky motoristického sportu na The Most RALLY #1, závěrečný podnik letošní sezony. Pojede se i letos jako exhibiční závod při využití velkého i malého závodního okruhu mosteckého autodromu. Síly změří 39 posádek, což je téměř dvojnásobek loňské účasti. Navíc se bude na co dívat. Dvojí zastoupení bude mít například nejnovější soutěžní speciál domácí automobilky, Škoda Fabia R5. Osedlají ji Martin Hudec se spolujezdcem Petrem Pickou a Zdeněk Pokorný s navigátorem Jiřím Skořepou. Seznam přihlášených posádek zájemci najdou zde.

Adeptem na celkové vítězství je jistě i loňský absolutní vítěz Rallysprint Série Ondřej Bisaha se spolujezdcem Jiřím Hovorkou v dalším speciálu R5, tentokrát ve Fordu Fiesta. Ve startovním poli nechybějí ani jezdci, kteří uspěli při premiéře loňského nultého ročníku rally v areálu autodromu. Celkové druhé místo bude obhajovat dvojice Jiří Navrátil – Josef Král. Zatímco loni uspěli v Mitsubishi Lancer Evo IX, letos vsadili na vůz Peugeot 208 R2. Do Mostu dorazí i loni bronzový Petr Nešetřil. Zůstává věrný Mitsubishi Lancer Evo X, vyměnil však navigátora Hynka Středu za Pavla Červenku.

Lucie Engová, která dosud ze sedadla spolujezdce navigovala na rallyových tratích svého slavného otce Břetislava, si s ním vymění pozici. V Mostě se tak poprvé v životě postaví na start závodu v jejich historickém speciálu Škoda 130 LR, zatímco itinerář bude tentokrát číst tatínek Enge.

I když je závod vypsaný jako volný sportovní podnik, a posádky si tak nerozdělí žádné mistrovské body, organizátoři přesto udělali pro jejich motivaci maximum. Všechny týmy jsou osvobozeny od startovného, první tři posádky v kategorii vozů s oběma poháněnými nápravami a první tři v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou získají navíc finanční odměnu. Celkem si rozdělí 60 tisíc korun.

Diváci se tak mohou těšit na napínavé souboje, bonusem je navíc bezplatný vstup do areálu autodromu. Soutěž zahrnuje dvě rychlostní zkoušky na tři kola s asfaltovým i šotolinovým povrchem, každou z nich posádky absolvují dvakrát. Z hlediska bezpečnosti má mostecká rally proti tratím v otevřeném terénu obrovskou výhodu. Obě trasy rychlostních zkoušek vedou po dráze a obslužných komunikacích uzavřeného okruhu. Návštěvníci sledují závod ve vyhrazených zónách. Pořadatelé tak eliminovali možný střet s vozem, který například po smyku vylétne mimo trať.

V den závodu budou připraveny v areálu autodromu atrakce zejména pro děti, například skákací race zóna, dětské hřiště či soutěže. Chybět však nebude ani show před slavnostním cílem a možnost vstupu do servisní zóny závodníků.

Areál autodromu je pro veřejnost otevřený celoročně. Na podzim a v zimních měsících pokračují například volné jízdy pro amatérské jezdce vlastním vozem na velkém závodním okruhu. „Jezdíme za každého počasí. Máme dvě varianty. Každá je přizpůsobena klimatickým podmínkám, které budou momentálně panovat na dráze,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Termíny jízd zájemci najdou na webových stránkách www.autodrom-most.cz, nejbližší jsou v pátek 4. listopadu a v sobotu 19. listopadu. Jezdí se vždy od 10:00 do 16:00 hodin, a to bez přestávky.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři