Dar autodromu společnost onkologických pacientů využila k ozdravnému pobytu

24.01.2019 12:17

K financování ozdravného pobytu v Poděbradech a na vstupné při výletech do Štěpánova u Skutče využila nezisková organizace AMA – SOP, z. s. (společnost onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel) dar, který jí věnovala společnost AUTODROM MOST. „Velice si projevené přízně a podpory vážíme, dar posloužil výhradně ku prospěchu našich klientů,“ uvedla vedoucí pracovnice společnosti AMA Eva Vrkoslavová.

Organizace poskytuje poradenství onkologickým a postonkologickým pacientům a jejich rodinám, sdružuje na 130 členů a přátel. Jako nezisková organizace se od roku 1992 stará ve spolupráci s odborníky a rodinnými příslušníky a dalšími přáteli organizace o rekonvalescenci onkologických klientů především z Mostu, Litvínova, Teplic, Bíliny, Ústí nad Labem, Žatce a okolních obcí. Odborná činnost společnosti je provázaná s činností organizací na národní úrovni (Liga proti rakovině Praha, Aliance žen s rakovinou prsu Praha, ONKO UNIE Praha, NRZP Praha, KR ZP Ústí nad Labem aj.).

Vedle poskytování bezplatného základního a odborného poradenství AMA SOP organizuje i osvětové přednášky pro své členy, střední školy i další zájemce, ozdravné pobyty pro klienty, zajištuje rehabilitační a přístrojovou podporu pro rekonvalescenci klientů po onkologickém onemocnění a vzdělávání pracovníků společnosti.

Mostecký autodrom pomáhá potřebným dlouhodobě. Letos podpořil také Purpurový ples, uspořádaný v předvečer Světového dne předčasně narozených dětí, který každoročně připadá na 17. listopad. Benefiční akci zorganizovala nezisková společnost Nedoklubko ve spolupráci s městem Most jako hold práci neonatologických zdravotních sester a lékařů dětského oddělení mostecké nemocnice.

Autodrom se věnuje i chlapcům a děvčatům z dětských domovů. Organizuje pro ně například exkurze se zábavním programem, soutěže o ceny ve svém areálu, zve je na doprovodné programy závodních víkendů.


Další články


Nejbližší akce

15.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
16.10. AUTODROM AUTO SAPE MOTORSPORT
17.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
19.10. - 19.10. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři