Nová podoba seriálu OC Benet Cup má za sebou premiéru

09.04.2019 15:56

OC Benet Cup, který se v této sezoně otevřel každému zájemci staršímu šestnácti let, má za sebou premiérový závod. V pondělí 8. dubna přilákal pět motoristických nadšenců, kteří si to mezi sebou rozdali v identických speciálech Škoda Octavia RS Cup III. Šestidílný seriál jednodenních amatérských závodů má základnu na mosteckém autodromu, na jeho velkém závodním okruhu bude pokračovat ve čtvrtek 9. května.

Úvodní závod opanoval ostřílený rallyový jezdec stáje MOGUL Racing Team Jan Černý. Stříbrnou příčku obsadil Lukáš Kubíček, stupně vítězů doplnil Milan Sitnianský. Svůj „výlet“ ze silnic, šotolinových a prašných cest na dráhu s novým asfaltovým povrchem tak Černý proměnil hned napoprvé v triumf. „Auto se chová skvěle, je rychlé a dobře ovladatelné. Moc mě to bavilo a věřím, že se na okruhy brzy vrátím,“ zhodnotil sympatický mladý jezdec svou okruhovou zkušenost.

Závodníků by mělo podle obchodního manažera pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakuba Krafka přibývat. „Pondělní premiéra měla slušnou diváckou základnu. Přihlížející závod evidentně zaujal a navnadil, našli se mezi nimi totiž zájemci o účast v dalším květnovém závodě,“ uvedl.

Harmonogram závodního dne zahrnuje patnáctiminutový trénink a následný vlastní závod v délce 25 minut. Pořadí jezdců se vypočítává ze součtu tří nejrychlejších kol každého z nich. Pronájem vozu Škoda Octavia RS Cup III na závod vyjde na 35 000 korun bez DPH, cena zahrnuje kompletní přípravu vozu. Jezdci si mohou identické škodovácké speciály pronajmout i při volných jízdách pro veřejnost, které se uskuteční vždy ve stejný den jako závod. Přihlásit se do závodu je možné na e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz, kde si lze zamluvit i pronájem vozu.

„Kdo si vůz pronajme, je osvobozen od startovného. Startovné pro jezdce, kteří pojedou závod s vlastním vozem Škoda Octavia RS CUP III, činí 8 000 korun bez DPH,“ upřesnil manažer OC Benet Cupu Adam Eliáš. U promotéra je možné pořídit i nové pneumatiky, které zůstanou uskladněny na autodromu do dalšího kola seriálu. Jezdci mají také možnost si pneumatiky za poplatek 9 350 Kč bez DPH pronajmout. Nemusejí tak investovat do nákupu celé sady. Za poplatek si lze zapůjčit také přilbu či kombinézu.


Další články


Nejbližší akce

22.02. - 22.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
22.02. - 22.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
22.02. - 22.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
23.02. AUTODROM AUTO RACE DAY-NÁHR. TERMÍN
27.02. AUTODROM AUTO NK TECH
27.02. - 27.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.02. AUTODROM AUTO Special Drive
29.02. - 29.02. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít