Zaměstnanci magistrátu se učili zvládat krizové situace v kurzu bezpečné jízdy

06.06.2019 14:34

Zaměstnanci mosteckého magistrátu i představitelé vedení města v čele s primátorem Mostu Janem Paparegou si minulý týden vyzkoušeli kurz bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu v areálu mosteckého autodromu. Firmy či právě instituce veřejné správy jsou častými klienty kurzů. „Jejich zaměstnanci totiž v řadě případů řídí služební vozy, a tak teoretická příprava a praktický nácvik zvládání krizových situací v bezpečí uzavřeného areálu jsou tou nejlepší průpravou i prevencí. Jsme rádi, že to majitelé firem a vedení úřadů pochopili a svým pracovníkům účast v kurzech umožňují,“ vysvětlil hlavní instruktor společnosti AUTODROM MOST Kohoutek.

Své pocity z kurzu bezpečné jízdy shrnul vedoucí odboru zadávání veřejných zakázek mosteckého magistrátu František Jirásek. „Za zaměstnance města mohu potvrdit, že kurz byl pro všechny opravdu přínosem a ponaučením. Všichni jsme si ho užili, a to jak teoretickou, tak praktickou část. Přístup instruktora byl profesionální a jeho výklad i rady byly podány vždy srozumitelně a jasně,“ uvedl.

Kurz bezpečné jízdy umožňuje seznámit se s nejčastějšími krizovými situacemi, které mohou čekat na řidiče každý den v běžném silničním provozu. Cílem je nejen tyto situace zvládnout, ale také jim předcházet, například dodržováním správné přípravy vozidla i řidiče před jízdou. Tyto i další informace, například o novinkách v zákoně o silničním provozu, zazněly v úvodní teoretické části kurzu.

Během praktické výuky si pak zaměstnanci magistrátu vyzkoušeli brzdění na velmi kluzké vozovce. Na tomto povrchu s pomocí vodních bariér pak nacvičovali brzdění s vyhýbáním, smyk zadní a přední nápravy, brzdění a vyhýbání v kopci či v zatáčce.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Více informací o kurzech zájemci najdou zde.

Kurzy využívají plochy polygonu, které jsou největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží, a to včetně speciálních vozidel integrovaného záchranného systému, tedy sanitních, hasičských nebo policejních.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři