Řidiči autobusů na dálkových trasách se připravovali na sezonu

27.02.2016 18:10

Řidiči společnosti Vega Tour, která provozuje dálkovou autobusovou dopravu, se v pátek v areálu mosteckého autodromu připravovali na novou sezonu. Po dvouhodinové teoretické průpravě v učebně polygonu se pod vedením zkušeného instruktora společnosti AUTODROM MOST vydali se svými autobusy na cvičné plochy. „Je to naše druhá návštěva autodromu, loni jsme měli premiéru také v únoru. Chceme tak naše řidiče co nejlépe připravit na nadcházející sezonu. Vyzkoušejí si asistenční systémy, intenzivní brzdění i svou zručnost,“ popsal školicí technik Vega Tour Michal Pekárek.

Flotilu společnosti tvořily čtyři velké autobusy, z toho dvě Setry, Volvo a Man. Doplnily je dva mikrobusy Mercedes Benz, z nichž ten větší je vybaven i plošinou umožňující přepravu handicapovaných cestujících.

Celodenní intenzivní kurz bezpečné jízdy umožňuje podle Pekárka vyzkoušet si všechny systémy, které špičkově vybavený mostecký polygon nabízí. „Kromě výše vyjmenovaných situací si tak řidiči vyzkoušeli se svými autobusy také například zvládnutí smyku. Vedle zdokonalování řidičského umění našich zaměstnanců je absolvování kurzu v Mostě samozřejmě i vzkazem našim zákazníkům. S dobře proškolenými řidiči, kteří se navíc učili správně reagovat ve stresových či nebezpečných situacích, se přeci jen cestuje klidněji,“ vysvětlil.

Společnost Vega Tour kromě provozování dálkových linek pořádá i zahraniční poznávací zájezdy, a to jak v létě k moři, tak v zimě do hor. „Jezdíme zejména do Chorvatska, Itálie či Francie,“ doplnil Pekárek.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři