Mostecký autodrom nově nabízí i závodní benzin

24.04.2017 12:47

Mostecký autodrom nabízí novou službu. Týmy, které přijedou na sever Čech testovat, trénovat či se zúčastní některé z akcí letošního kalendáře, si mohou na místě zakoupit speciální benzin vyvinutý pro motory závodních speciálů. „Benzin je třeba objednat z logistických důvodů osmačtyřicet hodin předem. Tuto lhůtu ale dokážeme po dohodě v akutních případech zkrátit. Náklady na dopravu do ceny benzinu nezahrnujeme,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom nabízí závodní benzin značky Elf s oktanovým číslem 102, a to v padesáti či dvousetlitrových sudech. Výdejním místem je pneuservis v areálu autodromu, kontaktní osobou pro zprostředkování prodeje Jakub Krafek, tel.: 702 143 247, e-mail: krafek@autodrom-most.cz.

„Existují různé druhy závodních benzinů pro automobily, motocykly a motokáry a také zavodní nafta, poptávka po ní je však zanedbatelná. Benziny se dále rozdělují podle toho, zda odpovídají předpisům FIA, FIM a CIK, a podle druhů motorů, pro něž jsou určené. Tedy dvoutaktní, čtyřtaktní, atmosférické nebo přeplňované,“ vyjmenovala Svobodová.

Autodrom je podle ní schopen dodat téměř všechny vyjmenované druhy závodního benzinu, nejrozšířenější jsou však čtyři. LMS/WRF FIA benzin pro všechny typy motorů (DTM, WTCC, ETCC. TCR), Race 102 benzin, který ale neodpovídá předpisům FIA a je nejlevnějším produktem vhodným pro testy či track days, ATMO RC benzin pro atmosférické motory (S2000) a TURBO REF benzin pro turbomotory (R5). Seznam všech nabízených druhů benzinů zájemci najdou zde.

Padesátilitrový sud nejlevnějšího závodního benzinu vyjde na 4 480 korun, nejdražšího pak na 10 370 korun. Ceny jsou uvedeny bez DPH.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři