Hledá se nový okruhový šampion

Enge, Vršecký, Fulín.  Chceš být jako oni?

Chceš se něco naučit? Chceš závodit?

Chceš vyhrávat? Přihlas se!

 

  

1. místo – účast v závodním víkendu seriálu Octavia Cup 2017

Projekt AUTOMOTOKLUBU MOST v AČR podporován Autoklubem České republiky.

Obsah soutěže

Účastníci ve svých vozech za standardních bezpečnostních pravidel platných na uzavřených tratích mohou trénovat na malém i velkém závodním okruhu autodromu, jejich výkon změříme. Soutěž je čtyřkolová. První kolo soutěže je dostupné pro všechny na základě vyplněné přihlášky v místě konání soutěže. Následujících tří kol je možné se zúčastnit pouze na základě vyhodnocení předchozího kola soutěže. Výsledky z 1. a 2. kola vyhodnotíme na základě dosažených časů. Ve 3. kole jezdci absolvují čtyři zvlášť bodované disciplíny. V závěrečném 4. kole soutěže si účastníci vyzkoušejí jízdu v „ostrém“ voze Škoda Octavia III RS Cup. Každý z účastníků může využít i koučink pod vedením instruktorů sportovní jízdy ZDARMA.

Do soutěže se může přihlásit každý ve věku 15 – 27 let, musí být občanem ČR.

Kategorizace vozů

Automobily, s nimiž se soutěžící zúčastní 1. kola, jsou rozděleny do čtyř skupin podle poměru hmotnosti a výkonu. Takže kdo pojede s Felicií, nemusí mít obavy, že bude jeho výsledek porovnáván například s vozem Porsche. Z každé skupiny postupuje do druhého kola soutěže 25 účastníků podle dosaženého času, celkem tedy 100 lidí.

Propozice soutěže ke stažení zde.

Co můžeš vyhrát?

1. místo účast v závodním víkendu seriálu Octavia Cup 2017
2. - 10. místo okruhová škola
11. - 40. místo sportovní kemp s Petrem Fulínem
40. a další vouchery společnosti AUTODROM MOST

Jak se přihlásit?

Ve vyhlášených termínech na základě vyplněné přihlášky, kterou obdržíte na místě nebo je ke stažení zde. Účast ve 2., 3. a 4. kole je možná pouze na základě vyhodnocení předchozího kola soutěže.

Termíny

3.Kolo

Termín čas
Termíny 3. kola připravujeme na začátek roku 2018, zveřejněny budou na tomto místě.

Termín pro kategorii N3 bude vypsán individuálně v rámci The Most Challenge.

Prosíme, potvrďte Vaši účast předem na e-mailovou adresu krafek@autodrom-most.cz.

Vklad pro jednu desetiminutovou jízdu činí 400 Kč včetně DPH. Počet měřených jízd není omezen.

Pořadatel důrazně doporučuje všem účastníkům použití bezpečnostní helmy, jíž se rozumí soudobá motoristická helma. Účastnící s vozidly bez pevné střechy jsou povinni používat bezpečnostní helmu vždy. 

Na termín se dostavte vždy hodinu před zahájením jízd. Uskuteční se technické přejímky a briefing sportovní jízdy vedený odborným instruktorem.

Účastník jízd na velkém okruhu musí použít stejné vozidlo, s nímž absolvoval 1. kolo soutěže. Pokud není možné tuto podmínku splnit, kontaktujte, prosím, organizátora. Účastníci, kteří absolvovali první kolo v zapůjčeném voze Renault Clio RS, se tentokrát budou muset dostavit v daném termínu s vlastními vozy kategorie N1 či N2.

Podmínky

Zúčastnit se soutěže je možné pouze v sériovém voze, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Jednou ze základních podmínek je umožnit odbornému dohledu posoudit, zda je vozidlo vhodné k účasti, a respektovat konečné rozhodnutí o jeho způsobilosti.

Specifikace sériového vozu

Jde o neupravený vůz schválený pro silniční provoz. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Účastník soutěže se prokáže malým technickým průkazem, občanským průkazem a vyplněným prohlášením, jež obdrží na startovní věži při platbě. Nutným vybavením je helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit.

Kontrola před jízdou:

  • pneumatiky - musí být standardní, silniční
  • brzdy
  • viditelné úpravy motoru

Účastnický poplatek (startovné)

1. kolo, ½ hodina 100,- Kč max. 3000 přihlášek
2. kolo, 10 minut 400,- Kč TOP 100
3. kolo 0,- Kč TOP 40
4. kolo 0,- Kč TOP 10

Časový harmonogram

Po nezbytných administrativních úkonech a uhrazení poplatku přistoupí organizátoři ke kontrole vozidla a instalaci měřicího zařízení. Soutěžící poté odjede tři kola po okruhu. První je zahřívací, ve druhém – ostrém – se měří čas. Třetí kolo je vyhrazeno pro návrat do boxu.


Výsledky 1. kolo

Výsledky 2. kolo


Nejbližší akce

15.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
16.10. AUTODROM AUTO SAPE MOTORSPORT
17.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
19.10. - 19.10. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři